A je to tu! K prvnímu přátelskému utkání míří Kohouti do Třebíče

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Čekání na první zápasy Kohoutů skončilo. Své přátelské zápasy odstartuje Olomouc na ledě Horácké Slavie Třebíč. Nováček extraligy bude především ladit detaily před vypuknutím nejvyšší české soutěže, podobně na tom bude Třebíč, která bude chtít zopakovat úspěchy z předchozích dvou let a patřit ke špičce první ligy. Jaký bude první zápas po měsících dřiny na suchu? To můžete zjistit už v úterý od sedmnácti hodin v MANN + HUMMEL ARENĚ.

Po pouhých šesti dnech, které olomoučtí hokejisté strávili na ledě, přichází první generálka. Kohouti po více než třech měsících znovu přetáhnou přes hlavy zápasové dresy, aby nastoupili k utkání v nedaleké Třebíči. Tak, jako fanoušci vyhlíželi své oblíbence znovu na ledové ploše, tak hokejisté netrpělivě čekali na první utkání. „Určitě se na zápas moc těšíme, je to lepší než jen trénovat,“ tvrdil Richard Diviš.

⇒ Útočník Richard Diviš

Hanáci se týdny intenzivně připravovali na novou výzvu v podobě prvního roku mezi hokejovou elitou. Brusle ale mezitím stály uskladněné na zimním stadionu, stejně tak hokejky čekaly na své majitele. Hráči Mory si po suché přípravě, kdy obouvali především běžecké boty nebo kopačky, budou znovu zvykat na výstroj.

„Je to zápas po třech měsících, takže to určitě není o tom, jak to bude vypadat. Je jasné, že se bude dost bojovat, nebude nás poslouchat puk, budou nás bolet ruce i nohy. Každý se do toho bude chtít co nejdříve dostat, přizpůsobit se taktice a ukázat, na co má. Rozhodně ale chceme vyhrát,“ řekl devětadvacetiletý útočník.

Tým z hanácké metropole doznal určitých změn. Zatímco odchod se ohlásil pouze u gólmana Tomáše Halásze a útočníků Denise Kindla, Rostislava Marosze a Davida Ostřížka a konec kariéry u Maria Cartelliho, příchodů bylo hned devět. Halásze nahradil zkušený brankář Jiří Trvaj, obránce Cartelliho staronová posila Martin Vyrůbalík.

Trojici útočníků z Třince pak legenda českého hokeje Pavel Patera, mladík se zkušenostmi z KHL Jakub Matai a slovenský reprezentant Peter Zuzin. Na zkoušku přišla další čtveřice hráčů, a to Dávid Buc, Peter Hraško, Jan Dresler a Patrik Machač. V rámci hostování posílil extraligového nováčka Marek Laš právě z Třebíče.

Zajímavosti zápasu

⇒ Stejně jako v olomouckém týmu, i v Třebíči je devět nových tváří.

⇒ K třebíčskému týmu se před novou sezónou přesunul jako druhý trenér Jiří Mička, který v minulé sezóně působil v Havlíčkově Brodu.

⇒ Loňský první přátelský zápas s Třebíčí skončil nerozhodným fotbalovým výsledkem 1:1.

⇒ Již stálicí v olomoucké obraně je extřebíčský Roman Kadela, formou hostování posílil letos Kohouty Marek Laš. Naopak na Vysočině působí olomouckým fanouškům dobře známý Jakub Čuřík.

I Bílé Hvězdy mezi sebou přivítali několik nováčků, a to především formou hostování z extraligových týmů. V týmu z Vysočiny se tak objevilo devět hokejistů, jejichž kmenové týmy patří do nejvyšší české soutěže. Ze Zlína putoval do Třebíče Martin Čech, z kádru loňského semifinalisty pak Jan Wasserbauer, Jan Křivohlávek, Adam Šidák a Vlastimil Bilčík. Své svěřence poslalo okusit první ligu i vedení Litvínova (Václav Čejka) a znojemských Orlů (Jakub Šaur).

⇒ SK Horácká Slavia Třebíč

Stejně jako olomoucký tým, i ten s bílou hvězdou na dresech, bude především testovat nové hráče. „První zápas není o Třebíči. Je to o tom, jak budeme my po pěti nebo šesti dnech, které jsme strávili na ledě, vypadat a jak na tom budou oni. Jestli bude takové teplo, tak i o tom, jestli vydrží led. Jde spíš o to, abychom se dostali do formy, než abychom mapovali soupeře,“ vysvětloval hráč s číslem 19.

První přátelský zápas Olomouckých je na programu v úterý od 17 hodin v MANN + HUMMEL ARENĚ Třebíči. Pro fanoušky Kohoutů, kteří nevyrazí své oblíbence podpořit přímo na místo utkání, bude připraven textový on-line přenos. Vstupné na zápas činí 50 Kč.