Ani jsem neváhal, řekl o možnosti zabojovat o místo mezi Kohouty Peter Hraško

Zuzana Spurná
O L O M O U C – K olomouckému týmu se v pondělí připojil i obránce ze slovenského Zvolena Peter Hraško. Dvaadvacetiletý bek patřil ve svém mateřském klubu k oporám v zadních řadách, a tak vedení olomouckého klubu nabídlo Hraškovi šanci poprat se v rámci zkoušky o místo. On neváhal. V "plechárně" se navíc znovu potkává se svým bývalým spoluhráčem Peterem Zuzinem. „Říkal mi, že je tu dobrá parta, super lidi,“ těšilo Hraška.

Tři posily ze čtveřice nováčků, kteří se k týmu připojili jen těsně před začátkem přípravy na ledě, už jsme vám představili. Dva obránci a dva útočníci, taková byla bilance nejnovějších přírůstků. Jan Dresler už představen byl, je tedy na čase prozradit něco i o druhém z beků. Kudy vedla cesta Petera Hraška na Hanou?

⇒ Obránce Peter Hraško

„Volal mi agent, že bych se mohl jít na zkoušku, tak jsem ani neváhal, protože je to přece jen nováček, který postoupil do extraligy. Nějaké jiné nabídky byly, ale zkusil jsem to tady a musím říct, že jsem rád, líbí se mi tu,“ tvrdil Peter Hraško.

Hraško přišel do olomouckého klubu pouze na zkoušku a o své místo tedy bude muset teprve zabojovat. Ani ostatní obránci na tom ale nejsou o moc lépe, defenziva Kohoutů totiž nyní čítá rovnou třináct hráčů. „Nedá se nic dělat, je to pro nás jen dobře. Každý musíme bojovat o své místo a dát do toho všechno,“ věděl hráč, který si připsal dva starty ve slovenské reprezentaci .

Jméno slovenského zadáka pravděpodobně většina českých hokejových nadšenců slyšela poprvé. Svou dosavadní kariéru totiž strávil výhradně v klubech východních sousedů, a to ve svém kmenovém Zvolenu a na tři zápasy si v sezónách 2009/2010 a 2010/2011 odskočil do Detvy.

Pro tým ze Zvolena šlo ovšem o klíčového hráče, během sezóny 2012/2013 dosáhl Hraško svého prozatímního maxima v kanadském bodování (24 b.), o rok později byl s 22 body nejproduktivnějším bekem slovenského týmu. „Dostával jsem dost prostoru, tak možná proto jsem měl tolik bodů. Tu první sezónu, když jsme byli mistry, se nám všem dařilo, minulý rok, už ale ne,“ mrzelo olomouckou posilu.

Nováček mezi Kohout sice není žádným obrem, jeho čísla u trestných minut ovšem svědčí o tom, že se nebojí na ledě přitvrdit. „Samozřejmě se nebojím, pokud přijde nějaký osobní souboj a podobně, tak určitě neustoupím,“ tvrdil rozhodně.

V Olomouci se znovu setkává se svým bývalým spoluhráčem ze Zvolena a kamarádem v jedné osobě, Peterem Zuzinem. „Určitě mě sem táhlo i to, že tady někoho znám. Hráli jsme spolu ve Zvolenu, takže jsem rád, že můžu být v jednom týmu znovu po jeho boku. Psali jsme si už před mým příchodem, říkal mi, že je tu dobrá parta, super lidi,“ těšilo Hraška.

Stejně jako v loňském roce, i letos je v týmu spousta mladých hráčů, kteří své zkušenosti teprve získávají. Patří mezi ně i dvaadvacetiletý Hraško. Zkušení hráči ale kádru Hanáků nechybí, mentorem mladších hráčů by mohl být především Pavel Patera, v bráně pak budou zkoušet překonat Jiřího Trvaje. „Jsou to velké hokejové osobnosti a mě těší, že tu s nimi mohu být,“ dodal závěrem.