Bitva o play-off! Do plecharény míří Pardubice

Tomáš Pavlica, Kamila Ludwigová
O L O M O U C – Jedna z nejdůležitějších bitev této sezóny je tady! Kohouti hrají s přímým konkurentem v boji o play-off. Utkají se s Pardubicemi, které chytly formu a atakují šestou příčku. Kohouti potřebují nutně bodovat, aby se v našlapaném středu tabulky drželi dále. "Potřebujeme podporu našich fanoušků," říká František Skladaný. Přijďte i vy podpořit olomoucké Kohouty na čtvrteční zápas proti Pardubicím v 18:00!

Z posledních pěti zápasů Kohouti vyhráli jen nad Litvínovem, a tak zákonitě přišel propad tabulkou z šestého místa na deváté. Stále však mají Hanáci postup do předkola play-off ve svých rukou. Co musí zlepšit v dalších zápasech? „Musíme se zaměřit na proměňování šancí. Nemůžeme si myslet, že nám bude stačit jeden gól k tomu, abychom vyhráli zápas. Musíme se více tlačit do brány, ale zároveň nesmíme zapomínat i na zadní vrátka, na naši hru v obranném pásmu,“ pojmenovává klíčové faktory olomouckého úspěchu a neúspěchu František Skladaný. Hanáci dali v posledních pěti zápasech osm gólů, dvakrát vyšli naprázdno. Ale dva zápasy jim utekly o pouhý gól.

Před olympijskou pauzou je čekají Pardubice, jejich přímý konkurent o postup do play-off. Ze začátku sezóny to tak nevypadalo, ale východočeský tým atakuje i šestou příčku. „Zlepšili se výsledkově, hrají zodpovědně. Je to náš přímý konkurent v boji o play-off, takže doufám, že naši aktivní a zodpovědnou hrou zítra zápas zvládneme,“ nemá strach z dalšího soupeře slovenský útočník ve službách Kohoutů.

Jistotu postupu do play-off má pouhých pět týmů, dalších sedm se pere o pět postupových míst. Kohouti mají v příštím zápase možnost odskočit Chomutovu a Boleslavi, kteří drží prozatím černého petra. „Bude to boj do posledního kola. My musíme jít zápas od zápasu. Těch je ale pořád dost a my se musíme soustředit na každý jeden zápas,“ nepřipouští spekulace Skladaný. Po Pardubicích Kohouty čeká ještě Sparta, Boleslav, Kometa a Jihlava.

Slovenskému útočníkovi to momentálně docela střílí. Trefil se jak proti Zlínu, tak i Litvínovu a celkem se olomoučtí fanoušci mohli po jeho gólech radovat už osmkrát. A doufá, že je rozradostní i tentokrát. „Je to jedna z nejdůležitějších částí sezóny a my potřebujeme podporu našich fanoušků. Chtěl bych je poprosit, aby přišli v hojném počtu, aby při nás stáli a podporovali nás. Jejich věrnost je krásná. Jak při nás stojí, to nás neustále žene dopředu,“ líčí olomoucký útočník.

Z KABINY SOUPEŘE: Pardubice chtějí do play-off

Po nepříliš povedeném začátku sezony, se Pardubice v poslední době vezou na dobré vlně, z posledních pěti zápasů získaly deset bodů, když dokázaly porazit i lídra soutěže, plzeňskou Škodovku. V posledním zápase si Dynamo poradilo s Libercem a upevnilo si sedmou příčku v extraligové tabulce, kdy ztrácí pouhý bod na elitní šestku.

Pardubické produktivitě vládne překvapivě obránce – Marek Trončinský se ziskem pětatřiceti bodů (6+29). Hned za ním následuje kanonýr Petr Sýkora (16+16) a Tomáš Rolinek (11+21), oba se ziskem třiceti dvou bodů. Vzadu se Dynamo nejvíce spoléhá na Ondřeje Kacetla, který je s procentuální úspěšností zákroků 91,98 % na šestém místě ze všech extraligových brankářů.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Hala (kapacita): Tipsport arena (10 194)
Poslední utkání: Výhra nad Libercem 2:1