Body získané v Hradci jsou pro nás velice cenné, svěřil se Jiří Trvaj

Karolína Vysloužilová, Lenka Jonešová
H R. K R Á L O V É – V rámci pětadvacátého kola nejvyšší hokejové ligy se Kohouti utkali s hradeckým Mountfieldem, kde po sérii tří proher konečně naplno bodovali. Jedním z klíčových hráčů byl brankář Jiří Trvaj, který za svá záda pustil pouze jednu střelu, a připsal si tak na své kontu již šestou výhru. „Dnes jsme odehráli výborný zápas a domů si odvážíme zasloužené tři body,“ svěřil se olomoucký gólman.

Hráči olomoucké Mory se v pátek vydali na východ Čech, kde jim v cestě za tříbodovým ziskem stál tým Mountfield HK. Východočeši v úterním zápase nečekaně podlehli úřadujícímu mistru ze Zlína, a na nováčkovi z Hané si chtěli tedy spravit chuť. Olomoučtí měli ale také pořádnou motivaci vyhrát – z předchozích třech zápasů brali pouhý jeden bod a v posledním vzájemném zápase navíc Hradci podlehli 2:4.

⇒ Obránce Tomáš Houdek

Hanáci, kteří byli v první třetině aktivnějším týmem, se do vedení dostali už v páté minutě, kdy hradeckého brankáře Pavla Kantora překonal Jakub Matai. „Při hře pět na pět jsme byli jasně lepším mančaftem. Pod tlak jsme se dostávali, jenom když se objevila nějaká chybička, což bylo většinou v oslabení, ale jinak si myslím, že jsme měli utkání celou dobu pod kontrolou a odehráli jsme výborný zápas,“ zhodnotil utkání gólman, který s hokejem začínal v Havířově.

Na začátku druhé části srovnal skóre utkání hradecký kapitán Jiří Šimánek, více střel už ale Trvaj za svá záda nepustil, a díky trefám Jana Knotka a Jakuba Hermana nakonec Olomouc vyhrála 4:1. „Vedli jsme sice o dva góly, ale v hokeji se může stát všechno, takže jsem v naši výhru začal věřit až v poslední minutě utkání, kdy Kuba Herman díky perfektně odehrané power play vstřelil naši čtvrtou branku,“ odpověděl čtyřicetiletý gólman na otázku, kdy si uvědomil, že Kohouti vyhrají. „Už několikrát se nám stalo, že jsme zápas ztratili v posledních minutách, takže jsem věděl, že není radno nic podceňovat.“

Hanáci si díky páteční výhře připsali cenné tři body do extraligové tabulky. „Určitě jsme rádi, že jsme zastavili šňůru porážek. Doma s Litvínovem jsme odehráli solidní utkání, ještě několik minut před koncem jsme dokonce vedli, ale nakonec jsme brali pouze jeden bod, což je málo,“ vrátil se Trvaj k zápasu s Vervou. „Abych pravdu řekl, tak já už asi čtyři kola ani nevím, kolikátí jsme. Na tabulku se podíváme až na konci soutěže,“ odmítl olomoucký maskovaný muž spekulace, že body získané v Hradci budou stačit Kohoutům k udržení v nejvyšší domácí lize. „Dneska jsme sice vyhráli, ale v neděli nás čeká další zápas, kde budeme chtít opět bodovat,“ uzavřel gólman s číslem 35.