Brankář Tomáš Vošvrda bude hájit branku Kohoutů další dvě sezóny

Klub
O L O M O U C – Brankář Tomáš Vošvrda, který se stal za rok svého působení na Hané opěvovanou postavou, zůstane v Olomouci další dvě sezóny. Muži, jenž byl jedním z hlavních strůjců postupu do extraligy, měla současná smlouva vypršet na konci následujícího ročníku, došlo však k upravení smlouvy. „Vošvec“ tak má s Kohouty nyní smlouvu až do sezóny 2015/16.

⇒ Brankář Tomáš Vošvrda

Vysoký gólman přišel před loňským ligovým ročníkem na Hanou z extraligového Liberce. Podepsal zde smlouvu na dva roky. Kontrakt, který by ostravskému rodákovi vypršel na konci sezóny 2014/15, byl upraven tak, že současná smlouva bude Vošvrdovi platit až do ročníku 2015/16.

Hokejista s číslem 33 na dresu za sebou v první sezóně svého působení mezi Kohouty zanechal skvělý dojem. V základní části odchytal 29 zápasů, jeho úspěšnost zásahů se vyšplhala až na 94,36 %, průměr inkasovaných gólů dokázal stáhnout na hodnotu 1,64 obdržené branky na zápas a k tomu si připsal pět čistých kont.

V play-off odchytal Vošvrda všechna střetnutí a čísla byla ještě lepší – úspěšnost 94,58 %, průměr 1,49 inkasované branky na utkání a dva čisté štíty k tomu. V baráži o extraligu se pak postavil do osmi zápasů, v nichž pomohl Olomouci k návratu do nejvyšší soutěže po 17 letech.

„Jsem rád, že jsem získal jistotu na další dvě sezóny. Zároveň si cením toho, že můžu zůstat tady v Olomouci. Myslím si totiž, že se klub zvedá, loni jsme udělali obrovský kus práce a další nás ještě čeká. A já chci být u toho. Pevně věřím, že se nám v letošním ročníku podaří udělat nějaký pěkný výsledek, abychom potom na konci sezóny měli všichni dobré pocity,“ komentoval prodloužení své smlouvy Tomáš Vošvrda.