Byla to taková holomajzna, vrací se k první přípravnému duelu Jakub Matai

David Jahoda
T Ř E B Í Č – První přípravné utkání? To bývá pokaždé křest ohněm, hokejisté spíše bojují sami se sebou, než se soupeřem. Olomoučtí poprvé jako „extraligový“ celek nastoupili v zápasových dresech, aby vyzvali Třebíč. Mora na svého soka ztrácela tři góly, ve třetí části sice zabojovala, ale prohru odvrátit nedokázala. „Takové zápasy ještě budou, pak to bude lepší a lepší,“ myslí si Jakub Matai.

Po týdnu, kdy Kohouti trénovali na ledové ploše, se mužstvo extraligového nováčka poprvé obléklo také do zápasových dresů. V prvním přípravném utkání se Olomoučtí utkali s hokejisty Horácké Slavie Třebíč. Podle útočné posily Jakuba Mataie šlo o klasický první zápas přípravy.

„Bylo hodně poznat, že jde teprve o první zápas, byla to taková ‚holomajzna‘. K vidění nebylo moc hokejové krásy, spíše bojovnosti. Ale myslím, že si z takového zápasu nemůžeme nic dělat, byl to první přípravný zápas. Jdeme dál,“ konstatuje Matai.

⇒ Útočník Jakub Matai

Hanáci se nemohli dlouho prosadit, po dvou třetinách svítilo na světelné tabuli skóre 3:0 pro domácí „Bílé hvězdy“. Kohoutům se začalo dařit až v poslední dvacetiminutovce. „Třebíč hrála první dvě třetiny hodně agresivně a dobře bruslila. Ve třetí části ale domácím došly síly, což se potom projevilo i ve skóre,“ popisuje kadaňský rodák.

Jednadvacetiletý forvard, který ještě loni válel za Lev Praha, od prvního tréninku na ledě nastupuje po boku legendárního Pavla Patery a Marka Laše. Jak to zatím trojici olomouckých posil spolu sedí? „Myslím, že to není špatné, určitě je ale co zlepšovat. Víme však, že máme ještě dost času a já věřím, že to všechno včas doladíme,“ slibuje hráč, který se letos dočká své extraligové premiéry.

Paterova formace se postarala o druhý gól červenobílých, v zápise bylo dokonce uvedeno, že branku vstřelil právě Jakub Matai. Podle jeho slov tomu ale bylo jinak a na svou první branku v dresu HC Olomouc si tak teprve bude muset počkat. „Není to pravda, gól jsem nedával,“ usmíval se. „Já jsem sice před brankářem projel, puk jsem však tečovat nestihl, rozhodčí to špatně uvedli. Gól dál Honza (Jaroměřský),“ uvádí na pravou míru.

Jakub Matai se na ledové ploše projel už o pár dní dříve než většina jeho spoluhráčů, i přesto nohy pořád neposlouchaly tak, jak měly. „Nebyla to žádná sláva, nešly mi moc nohy a puk mi na hokejce také příliš nelepil. Nic si z toho však nedělám. Myslím, že takové zápasy v přípravě ještě budou, ale pak už to bude jenom lepší a lepší,“ věří jedna z posil Mory před novou sezónou.

Talentovaný hokejista je s olomouckým týmem teprve týden a pár dní k tomu, zabydlet už se ale v týmu dokázal a zatím nemá žádné výtky. „Už jsem se s týmem sžil, myslím, že jsme dobrá parta. Jsem v Olomouci spokojený,“ tvrdí Jakub Matai.