Bylo už na čase vyhrát i doma, usmíval se Dávid Buc

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti mohou být se svým výkonem proti vedoucímu Liberci spokojení. Nejen, že si připsali další tři cenné body do extraligové tabulky, díky výhře se ale znovu v tabulce posunuli, a to o dvě příčky. Ze šestého, na čtvrté místo. Hanáci navíc využili dvě přesilovky, které jim k vítězství pomohly. Pod obě branky se podepsala elitní formace, kde nechybí ani Dávid Buc. První útok si vytvořil několik dalších velkých šancí a právě za ty své neproměněné si olomoucký útočník trochu sypal popel na hlavu.

Po čtyřbodovém tripu slaví Kohouti další výhru! Olomoučtí hokejisté si doma vyšlápli na lídra soutěže z Liberce a po těsném výsledku 2:1 si do vyrovnané tabulky připsali další tři cenné body. „Z obou stran to byl vyrovnaný zápas. Jak jsme viděli, rozhodli přesilovky. My jsme dali dva góly, oni jeden. Někdy to tak bývá, že přijde zápas blbec, podaří se dát z přesilovek oba góly a rozhodne to zápas. Máme tři body a za to jsme rádi,“ usmíval se Dávid Buc.

⇒ Útočník Dávid Buc

Hanáci se trefili v utkání vždy v přesilovce, zápas tak rozhodlo proměňování šancí v početních výhodách. I liberecký gól totiž padl v přesilové hře. „Před tímto zápasem jsme přesilovky hrávali dost málo. V posledních zápasech jsme měli po jedné přesilovce. Dá se říct, že proti Liberci jsme měli tři po sobě. Už na konci druhé třetiny jsme měli přesilovku, tlak do brány a měli jsme z toho šance. Hned na začátku té další, když šla na led naše lajna, řekli jsme si, že jsme první polovinu zahráli dobře a bylo by dobré dát gól. To se nám podařilo. Pak jsme měli přesilovku pět na tři, šli tam znovu a dá se říct, že jsme byli v tempu,“ uvažoval.

Kohouti se ale dlouhodobě v přesilovkách trápili. Statisticky byli v početních výhodách nejhorším týmem extraligy, věřili však, že ani jim se nebude smůla na paty v přesilovkách lepit věčně. „Dávali jsme góly v situaci pět na pět a říkali si, že je jen otázka času, kdy nám to tam začne padat i v přesilovkách. Doufám, že tohle byl ten zlomový zápas, my se od něj odrazili a budeme v přesilovkách dávat víc gólů,“ přál si hráč nosící dres s číslem sedmnáct.

Ještě pár minut před koncem drželi Olomoučtí slibný dvougólový náskok. Bílí Tygři ale reagovali oddechovým časem a přidali. Ze zvýšené aktivity hostujícího týmu také vyplynul gól na 2:1. Hráčům v dresech s kohoutem pak Severočeši i dál přidělávali pořádné starosti. „Dalo se čekat, že přijde nějaké vyloučení i z druhé strany. Dostali jsme gól, ale ukázala se síla mužstva a udrželi jsme to až do konce,“ chválil.

Hanáci byli posledním týmem, proti kterému Liberec nebodoval. Pak se na severu Čech protáhla série Tygrů, kdy pokaždé brali alespoň bod, na jedenáct utkání. Čím to je, že si Olomoučtí umí s Libercem poradit? „Pokud si dobře pamatuji, tak se nám proti Liberci dařilo i minulý rok. Nevím, čím to je. Třeba je to tak dané, že proti některým týmům to nejde, i kdybychom se nevím, jak snažili. Doufám, že nám to tak půjde dál. Žádný recept není. Hráli jsme doma a věděli, že v posledních zápasech jsme měli doma špatné výsledky. Byl čas vyhrát doma, a to se nám podařilo,“ oddechl si hráč, který do Olomouce přišel před dvěma lety z Karlových Varů.

K nepřehlédnutí byla na ledě první lajna. Ta byla nejen u obou dvou gólů, vytvářela si ale mnoho dalších velkých šancí. A Dávid Buc nebyl výjimkou. „Jde nám to, daří se nám. Já můžu být dnes na sebe naštvaný, protože jsem tam měl pár čistých šancí a prostě mi to tam v domácím zápase nechce spadnout. Oba góly, které jsem zatím v letošní sezóně dal, byly venku. Rád bych skóroval i v domácím prostředí,“ přiznal olomoucký útočník.

A co pro Kohouty výhra nad vedoucím týmem tabulky, ofenzivně laděným Libercem, znamená? Kromě tří bodů na účtu se Hanáci posunuli v extraligové tabulce, a to rovnou o dvě příčky. Hanáci jsou tak momentálně čtvrtí. „Hlavně jsme se dotáhli na čelo tabulky. Stále se díváme dopředu a chceme se udržet nahoře,“ dodal závěrem.