Chci sám sobě dokázat, že na extraligu mám, svěřil se Zdeněk Čáp

Jiří Horák
O L O M O U C – Nová posila obranných řad. To je Zdeněk Čáp, který přichází do Olomouce na měsíční hostování z hradeckého Mountfieldu. V letošní sezóně stihl za Hradec pouze čtyři utkání, poté se přesunul do nedalekého Přerova do WSM ligy a nyní se objevil v Olomouci. Co od nového angažmá zde na Hané čeká jsme se jej zeptali v rozhovoru.

Jak dlouho jste věděl o tom, že se vyjednává vaše angažmá v Olomouci?
Něco málo jsem o tom samozřejmě věděl. Pak se to událo nějakým způsobem během pátku, soboty, nevím přesně, kdy to bylo. Náhle mi přišlo povolení od Hradce, že můžu jít na hostování. Zavolal mi agent Michal Sivek, který řekl, že budou volat trenéři tady z Olomouce v kolik a kde se mám dostavit, a tak jsem tady.

Co čekáte od působení v Olomouci?
Bylo řečeno, že jsou zde nějaká zranění a že to hostování je zatím na měsíc. Já doufám, že tady nějakým způsobem pomůžu a sám chci sobě dokázat, že když jsem se nedostal do sestavy v Hradci, že na extraligu mám.

Probírali jste už nějak s trenéry vaši roli v týmu?
O roli jsme se zatím nebavili, zápas je až ve středu, takže teďka proběhly dva tréninky a pomalu se seznamuju s místním prostředím. Spíš jsem se tak koukal na tréninku, co jak se hraje, jak hrají kluci třeba v obraném pásmu, takže doufejme, že to bude fungovat.

Znáte zde ještě někoho kromě Tomáše Dujsíka?
Ano, Jana Káňu, Aleše Jergla, pár jich tu znám. Člověk se s nima na tom ledě potkává, takže se tam namátkou známe. Navíc je zde spousta kluků z první ligy, kterou jsem hrál ještě za Hradec nebo Jihlavu, takže si myslím, že den ode dne to bude lepší.

Jak už jste řekl, ve středu vás čeká první zápas. Jak bude náročné se aklimatizovat a zvyknout si zase zpátky na extraligový hokej?
Tak pořád je to jenom hokej. Teďka jde akorát o to si říct, co a jak budeme hrát z hlediska taktiky. Doufám, že ke klukům nějakým způsobem zapadnu, že jim to nebudu kazit a naopak se budu snažit pomoct.