Chybělo nám proměňování šancí, smutnil po prohře František Skladaný

Kamila Ludwigová
O L O M O U C – V Hradci Králové si Kohouti připsali prohru, jediným úspěšným střelcem na ledě Východočechů se stal František Skladaný, který již v první třetině poslal svůj tým do vedení. Ale jeho gól na výhru nestačil a jak sám Skladaný říká, Hanáky trápí koncovka.

Do utkání v Hradci Králové Kohouti nakročili dobře – již v sedmé minutě se prosadil František Skladaný. „Všichni tři jsme se tlačili do branky, puk se odrazil a poté nebylo co rozmýšlet. Dva hráči směřovali do branky, tak jsem se to tam snažil poslat. Před bránou byla perfektní clona, gólman puk neviděl a padlo to tam,“ vracel se po zápase ke své trefě.

V přípravě si Mora zatím připsala dvě výhry a tři porážky. „V téměř každém přípravném utkání se mění sestava, hledáme vhodnou sestavu, vhodné hráče k sobě,“ komentoval nesehranost týmu rodák z Martina. „Do Hradce jsme samozřejmě přijeli udělat výsledek, ale stále to je ve fázi trénování, přípravy na sezonu,“ dodal.

Po první třetině odcházeli Kohouti do šaten s náskokem jedné branky. Jenže druhá třetina nebyla z jejich pohledu příliš povedená, o své vedení přišli a dokonce se dostali do jednobrankového manka. „Byli jsme v tempu, na začátku přišla nějaká vyloučení, která nás trošku zabrzdila a narušila tempo, které jsme měli. Zápas nikdy není v rovině, jednou je nahoře jedno mužstvo, jednou druhé. Myslím si, že chvilkami jsme byli lepší my, chvilkami zase oni. Rozdílem je, že soupeř dokázal proměnit víc šancí, dal víc gólu, tím pádem vyhrál,“ hledal příčinu prohry útočník hrající s číslem 20.

Olomouc už během poslední extraligové sezony trápila produktivita. Zdá se, že tento nešvar na Hané přetrvává, v pěti přípravných zápasech Kohouti skórovali desetkrát, z toho jeden gól se do statistik započítal v samostatných nájezdech. „My máme dost střel, šancí, někdy druhé mužstvo přestřílíme, ale je to o proměňování šancí a individuálních chybách. Stále ještě je dost času do začátku ligy, my už na tom začali pracovat, abychom proměňovali šance a v zápasech dávali více branek než jednu nebo dvě. Je to jedna z těch nejdůležitějších věcí, které do začátku sezony musíme zlepšit,“ říká o problémech s produktivitou olomoucký forvard.