Cílem bylo se sehrát, hodnotí poslední zápas před play-off Richard Diviš

Karolina Martinková
O L O M O U C – Kohouti si v posledním zápase základní části otevřeli střelnici. Havlíčkův Brod výrazně přestříleli v poměru 60:17 a hosté lovili puk ze své brány hned jedenáctkrát. Tolik gólů ještě Olomoučtí v letošní sezóně v jednom zápase nedali. Útočník Richard Diviš se trefil hned dvakrát. „Naším cílem bylo se sehrát na play-off,“ tvrdí olomoucká devatenáctka. Jasný výsledek 52. kola je důkazem toho, že tato snaha Hanákům vyšla.

Hosté z Havlíčkova Brodu přijeli do Olomouce jen se třemi pětkami složenými především z mladých útočníků. Naopak Olomoučtí v úplném závěru základní části přivítali do svých řad hned několik spoluhráčů, které na delší dobu vyřadila zranění. Cílem domácích tak bylo především vyladit spolupráci před vrcholem sezóny, ačkoliv motivaci k výhře měli i z jiného důvodu, Havlíčkův Brod se jim doposud v této sezóně porazit nepodařilo. „Vzhledem k tomu, že jsme po dlouhé době hráli v kompletní sestavě, tak tento zápas splnil svůj účel. Naším cílem bylo se sehrát, protože takhle nějak bude tým vypadat v play-off,“ hodnotil zápas dvougólový střelec Richard Diviš.

⇒ Útočník Richard Diviš

Jestli se v první třetině Kohouti pouze rozehrávali, zbytek utkání už odehráli na plný plyn. Vždyť jen v poslední dvacetiminutovce se prosadili hned šestkrát. „To, že ten zápas dopadl, jak dopadl, je spíš otázka na soupeře, s jakou přijeli taktikou a co s ní zamýšleli. Bylo to vlastně naopak oproti závěru loňské sezóny, kdy jsme byli na zápas s Havlíčkovým Brodem kompletní a pak se nám zranili hráči. Určitě jsme rádi, že to v tomto případě dopadlo jinak,“ připomenul konec loňské základní části útočník s devatenáctkou na dresu.

Že Hanáci bránu Havlíčkova Brodu zasypou hned šedesáti střelami, asi nikdo nečekal. Natožpak, že by soupeři nadělili neslavných „deset“ a přidali ještě jeden gól navíc. Na dvoucifernou hodnotu se počet gólů vyšplhal díky střele Rostislava Marosze. Jestli za tuto branku bude muset mladý útočník přispět něco do kasičky, Richard Diviš neví. „Nedal jsem ji já, tak klidně může,“ smál se po zápase oblíbenec olomouckých fanoušků.

Zápas s Havlíčkovým Brodem nebyl zajímavý jen svým výsledkem. Za povšimnutí stál i počet diváků, kteří dnes dorazili na olomoucký zimní stadion. Svůj tým hnalo dopředu jenom 254 fanoušků. Soupeř na play-off byl již jasný, a tedy v tomto utkání o umístění do vyřazovacích bojů nešlo. Mnoho lidí tedy dalo raději přednost zápasu české reprezentace, která se ve čtvrtfinále hokejového turnaje na olympijských hrách v Soči utkala s týmem USA. „S těmi diváky, co dnes dorazili, se prakticky známe jmény, byli to opravdu ti skalní,“ řekl k návštěvnosti Richard Diviš.

Nemrzelo Kohouty, že o zápas českého týmu přijdou? „Taky fandíme reprezentaci a chtěli bychom to sledovat, ale díky tomu konečnému výsledku toho ani nelitujeme. Samozřejmě, když už jsme vedli větším rozdílem, tak jsme se podívali, jaké je skóre, ale jinak šla reprezentace mimo nás,“ přiznal olomoucký forvard.

Před startem vyřazovací části si letos olomoučtí hráči moc volna neužijí. Play-off začíná již tuto sobotu a Kohouti v něm vyzvou Litoměřice. „Hodně se na to těšíme. Uteklo to rychle a teď je tu ten vrchol. Základní část se nám celkem podařila, teď je potřeba na to navázat. Začíná se ale od nuly a my ukážeme, jak jsme pracovali celý rok. Doufáme, že play-off bude gradovat a s ním i naše výsledky,“ zakončil nadšeně Richard Diviš.