Čtyř bodů ze dvou důležitých utkání si velmi vážíme, řekl Branislav Konrád

Karolina Martinková, Tomáš Riedl
K. V A R Y – Po pátečním utkání s Pardubicemi zamířili Kohouti rovnou do Karlových Varů. Tam je čekalo odpolední utkání začínající netradičně již v 15:20. Zápas navíc živě přenášely kamery ČT Sport. Utkání chudé na góly nakonec skončilo lépe pro Hanáky, kteří zvítězili 2:1. „Ve třetí třetině jsme neměli co ztratit,“ řekl Branislav Konrád, na kterého letělo 33 střel.

Na první gól čekali diváci v KV Aréně poměrně dlouho. Dočkali se až téměř v polovině utkání, kdy se prosadil karlovarský Martin Bartek. Kohouti se pak dlouho snažili srovnat skóre utkání. To se jim povedlo až necelých devatenáct minut před koncem zápasu díky rychlé dorážce Michala Vodného. Napínavé utkání nakonec rozhodl zhruba dvě minuty před finální sirénou Petr Kafka.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Branislav Konrád se mezi tyče postavil po třízápasové pauze, kdy místo uvolnil svému kolegovi Vošvrdovi. „Delší dobu jsem teď nechytal a necítil jsem se moc dobře zdravotně. Trenér mě ale dal do brány, tak jsem se snažil podržet mančaft a jsem moc rád, že se mi to podařilo. Ale hlavně, že jsme zápas ve třetí třetině otočili,“ radoval se ze svého úspěšného návratu do brankoviště Konrád.

Dlouhé čekání na gól nakonec přerušil karlovarský Bartek, Konrád to však vzal na sebe. „Střelu jsem viděl, ale špatně jsem ji vyrazil. Vyrážečka měla jít úplně na druhou stranu. Já jsem si to zprava odrazil doleva, proti vlastnímu pohybu a už jsem se nestihl přesunout. Byl to takový smolný gól, který se ale dal chytit. I když Martin Bartek to velmi pohotově doklepl,“ ocenil soupeře Konrád a dodal: „Opět jsme ale hodně hráli v oslabení a Pánbůh zaplať, že z toho padl jen jeden gól,“ poznamenal slovenský gólman.

Nakonec to však byli Kohouti, kdo se radovali ze zisku plného počtu bodů. Co bylo zlomovým momentem, který Hanáky nakopnul? „Zlom byl asi náš inkasovaný gól. Do té doby jsme vůbec nehráli dobře a Vary nás předčily prakticky ve všem. Hrálo se víceméně jen v našem pásmu, neměli jsme žádnou pořádnou střelu,“ věcně kritizoval Branislav Konrád. „Ale když padl gól, tak se to zlepšilo. Posledních deset minut druhé třetiny bylo z naší strany mnohem lepší. A ve třetí části jsme do toho šli naplno, neměli jsme co ztratit. Za stavu 1:1 jsme hráli dobře dozadu, ubránili jsme oslabení a navíc se nám podařilo dát gól, což je paráda,“ radoval se Konrád, který pustil jen jednu ze 33 střel soupeře.

Zápas Karlových Varů s Olomoucí byl televizním utkáním. Je zvýšená pozornost důvodem k nervozitě? „Žádné speciální pocity jsem neměl, jen mě napadlo, že jsme poslední dvě televizní utkání prohráli,“ smál se Konrád. „Ale to bylo doma, tak jsem si říkal, že bychom to venku mohli zlomit. A jak jsem už zmínil – jsem velmi rád, že se nám to podařilo,“ byl optimistický brankář s číslem 42.

Kohouti si „užili“ prodloužený víkend na cestách, kdy z Pardubic zamířili rovnou na západ naší republiky, do Karlových Varů. Domů se však nevrací s prázdnou. „Je to super! V Pardubicích jsme v pátek v poslední minutě ztratili dva body, ale tady jsme naopak v posledních minutách tři body získali. Celkem máme ze dvou důležitých utkání čtyři body, čehož si velmi vážíme,“ hodnotí Branislav Konrád pozitivně zisk bodu za prohru v nájezdech z Pardubic a tři body z Karlových Varů.