Čtyři góly? Trošku mě to překvapilo, přiznal s úsměvem Josef Podlaha

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Junioři se na další výhry načekali poměrně dlouho. Kohoutům se na hokejky lepila pořádná smůla, tu ale dokázali zlomit na druhém letošním tripu. Hanáci si nejprve s chutí zastříleli proti Kladnu a brali tři body. Ve druhém utkání museli prokázat pořádnou porci bojovnosti a odhodlání, v prodloužení se však ze dvou bodů na svém kontě radovali znovu Olomoučtí. Důležitou postavou tripu se stal Josef Podlaha, který se v utkání proti Kladnu podepsal pod čtyři góly.

Olomoučtí junioři zažili velmi povedený týden. Na trip do Kladna a Karlových Varů vyrazili netradičně už ve čtvrtek a jejich prvním zastávkou byl právě stadion kladenských Rytířů. Hanáci začali skvěle a brzy vedli 3:0, Kladno pak ale dokázalo utkání zdramatizovat. Přesto to však byli Olomoučtí, kteří se na konci radovali ze zisku tří bodů. O den později sice museli v Karlových Varech dotahovat dvoubrankovou ztrátu, předvedli ale parádní obrat a na svůj účet si připsali další dva body. „Jsme hodně spokojení. Myslím si, že je to dost velký úspěch,“ hodnotil Josef Podlaha mladší.

Během utkání s Kladnem se mohlo zdát, že je zápas za stavu 3:0 pro Kohouty téměř rozhodnutý, opak byl ale pravdou. Hanáci si vybrali šestiminutový zkrat, kdy třikrát inkasovali a Rytíři se rázem vrátili do hry. Olomouc ale znovu zabrala a výhru si pojistila dalšími třemi góly. „Kladno nepolevilo a začalo hrát. My jsme se nechali hloupě vylučovat, dělali jsme zbytečné chyby v obraně, a tak nás potrestali,“ vracel se ke krizové chvilce.

Klíčovým hráčem utkání se stal právě Josef Podlaha, který se podepsal pod čtyři z šesti branek. Co pomohlo k takové produktivitě si sám ale vysvětlit nedokáže. „Čím to bylo, to nevím. Připravoval jsem se na zápas stejně jako na každý jiný. Prostě mi to tam popadalo a jsem za to rád. Hlavně ale, že se vyhrálo,“ usmíval se osmnáctiletý hokejista.

Nebylo to ale poprvé, kdy si urostlý útočník připsal hattrick a ještě branku navíc. „Naposled to bylo v mladším dorostu. Abych řekl pravdu, trošku mě to překvapilo, ale jak říkám, jsem za to strašně rád,“ vzpomínal.

Sestava Kohoutů doznala po předchozích šesti prohrách výrazných změn. Ty se nevyhnuly ani první formaci. Společně s Josefem Podlahou tak na levém křídle nastoupil Jan Beier, v centru pak kapitán Dominik Marek. „Noví spoluhráči jsou super. Bája (Jan Beier) je takový lítač a zabiják. Domino (Dominik Marek) je mozek, který umí skvěle přihrát a dobře řešit situace,“ chválil své nové parťáky.

I do utkání s Karlovými Vary Hanáci vletěli skoro po hlavě, z prvních dvou branek se však radovali domácí. Kohouti ale zaveleli k obratu a v prodloužení mohli slavit další dva body. „Zápas se na začátku vyvíjel dobře spíš pro nás. Soupeře jsme zavřeli v pásmu, ale nepouštěli nás skoro k ničemu. Pak nás vždycky potrestali po blbé chybě vzadu. Věděli jsme ale, že zápas ještě není zdaleka hotový a dá se s tím něco dělat. Jako tým jsme se kousli a vyšlo to za dva body, takže jsme spokojení,“ těšilo urostlého forvarda.

Rytíři i karlovarská Energie byli před zápasy jasnými favority, podle Podlahy však výhra proti Kladnu Kohouty výrazně nakopla. „Pomohlo nám hlavně to, že jsme v prvním zápase vedli 3:0, to se vždycky hraje líp než když se prohrává a musí se pak dotahovat,“ přiznala olomoucká patnáctka.

Juniory čeká ještě dalších dvacet kol základní části. Po tripu se navíc téměř dotáhli na další tři týmy v tabulce a dál tak mohou pomýšlet na play-off. „Potvrdilo se, že hrát se dá opravdu s každým, ale sezóna je ještě dlouhá,“ uvědomoval si. Na dvanáctku, která postoupí do nadstavbové skupiny, jež ještě mezi sebou zabojuje o lístky do play-off, ztrácí Hanáci jedenáct bodů a pokud chtějí pomýšlet na další, musí do dalších zápasů zapracovat ještě na několika věcech. „Musíme hrát bez faulů a zlepšit hru vzadu,“ dodal talentovaný centr.