Čtyřicet bodů po půli je slušný základ, těší Jana Eberleho

Martin Vavruša, David Jahoda
O L O M O U C – V úterní dohrávce 23. kola Tipsport extraligy Kohouti po napínavé bitvě přetlačili Pardubice 3:2 v prodloužení. Dlouho to přitom vypadalo, že by si mohli dokráčet i pro tři body, až do poslední minuty totiž vedli zásluhou branky Jana Eberleho. „Zápas jsme měli ve svých rukou, ale bohužel jsme dostali gól. Nedá se nic dělat,“ krčil olomoucký útočník rameny nad vyrovnávací brankou dvacet sedm vteřin před koncem zápasu.

V úterý Kohouti změřili síly s Pardubicemi a přes nepovedenou první třetinu se dlouho drželi ve vedení. „Bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout za tři body, ale díkybohu za ty dva. Pořád je to vyhraný zápas, takže můžeme být trochu spokojení. Samozřejmě za tři body bychom byli raději, ale i dva jsou dobré,“ hodnotil utkání Jan Eberle.

⇒ Útočník Jan Eberle

Především ve druhé třetině Olomouc svého soupeře jasně přehrávala a otočila skóre z 0:1 na 2:1, příležitostí ovšem měla i na více gólů. „Nevyužili jsme šance za stavu 1:1, nevyužili jsme je za stavu 2:1. Musím ale říct, že soupeř měl šance taky. Někdy to tam padá, někdy ne. Samozřejmě, kdyby se nám podařilo odskočit na dva, na tři góly, bylo by to asi klidnější. Bohužel se nám to nepovedlo a odskočili jsme jen o jeden gól. Ale byli jsme furt ve vedení a měli jsme to dotáhnout do vítězného konce,“ mrzelo olomouckého útočníka.

Remíza s Pardubicemi byla už pátá v řadě, ztracených bodů nicméně Eberle nelitoval. „Mohlo jich být víc, mohlo jich být míň. Některé ty zápasy jsme dotahovali, některé nám dotáhl soupeř. Jistěže nás trochu mrzí, že nemáme víc bodů, ale já osobně si myslím, že čtyřicet bodů po půli je docela slušný základ,“ pochvaloval si hráč s patnáctkou na drese.

Ten se vracel také k celé první polovině sezóny a pokoušel se hodnotit dosavadní výkony týmu. „První čtvrtka nám moc nevyšla, druhou si ale myslím, že jsme měli velice dobrou. Jestli si pamatuju, tak se nám nepovedlo bodovat jen s Litvínovem a nasbírali jsme hodně bodů. Bohužel, tabulka je furt hrozně vyrovnaná, takže se nám nepodařilo odrazit od pozic play-out, a to bude úkol do konce sezóny,“ věděl osmadvacetiletý útočník.

Pozici týmu v tabulce ale zatím hodnotit příliš nechtěl. „Můžeme to brát jen tak, že šestka je teď krásné umístění. Samozřejmě, kdyby to bylo na konci sezóny, tak to bereme všema deseti, ale furt si musíme uvědomit, že jsme, tuším, nějakých pět šest bodů od desítky,“ varoval Jan Eberle.