Dalibor Řezníček po první trefě v sezóně: Hlavní je, že jsem týmu pomohl k vítězství

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hanáci si připsali pátou výhru z dosud šesti odehraných utkání na domácím stadionu. Berany ze Zlína přemohli v prostředním dějství, ve kterém vsítili dva góly. Díky nim se nakonec mohli radovat z vítězství v poměru 4:2. Jednu z branek kohoutů vstřelil DALIBOR ŘEZNÍČEK, pro kterého se jednalo o první extraligovou trefu v olomouckém dresu.

Vstup do zápasu 9. kola měli svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka výborný. Už po dvaadvaceti sekundách otevřel skóre Lukáš Kucsera po bekhendové přihrávce Davida Krejčího. Ševci ale následně hru vyrovnali, což se potvrdilo i na skóre. Ve 12. minutě totiž srovnal Martin Novotný. „První třetina určitě ideální nebyla. Branka v 1. minutě nás spíše ukolébala. V kabině jsme si řekli, že musíme lépe bruslit a důsledněji k soupeři přistupovat. Až v průběhu utkání jsme navázali na to, co nás v posledních zápasech zdobilo. Naštěstí jsme to začali plnit, náš výkon tedy stoupal,“ načal své pozápasové hodnocení Dalibor Řezníček.

⇒ Obránce Dalibor Řezníček

Obránce, který ve Zlíně strávil drtivou většinu své extraligové kariéry, se mohl ve 24. minutě radovat. Gólmana Daniela Hufa propálil přesnou střelou nad lapačku. „Vyšlo to. Možná je to osud, těžko říct. (směje se) Zlínu však v jiných zápasech přeji. Jsem moc rád, že jsem svému týmu přispěl k vítězství. Dal jsem branku, ale tím to pro mě končí. Je třeba pracovat dále,“ doplnil.

Puk za vstřelený gól si ale neschoval: „Na tyto věci zas tak moc nejsem. Vzpomněl jsem si na to, ale zhruba až v průběhu třetí třetiny. S kotoučem se už mezitím hrálo, tudíž na památku jej mít určitě nebudu,“ smál se.

Deset minut po Řezníčkově trefě se do listiny střelců zapsal i Jan Knotek, který využil parádní přihrávku Viléma Buriana. Po čtyřiceti minutách tak Hanáci vedli 3:1. „Po vyrovnání na 1:1 se Zlín dostal více do hry. První třetinu byl asi lepším týmem, neboť častěji střílel a tlačil se do brány. Zápas se lámal ve druhé části, kterou jsme zvládli výborně,“ prohlásil třicetiletý zadák.

Foto: Alena Zapletalová

Na začátku třetí periody domácí navýšili svůj náskok. Přesilovou hru využil kapitán Jiří Ondrušek ukázkovou střelou do šibenice. „Gól z přesilovky vždy pomůže. Nějaké branky nám v nich v posledních zápasech spadly, což je hned cítit. Kluci si v početních výhodách daleko více věří,“ uvědomuje si.

Přestože v závěrečných minutách dokázal snížit hostující Peter Trška, kohouti si své vedení vzít nenechali. Zapsali si tak druhé tříbodové vítězství za sebou. „Do zápasu jsme šli s tím, že soupeř bude politý živou vodou. Po změně trenéra to takhle vždy bývá. Předpokládali jsme, že nějaký impuls vidět bude. Podle mě jsme ale po dobu celého utkání tahali za delší konec provazu,“ přemítal.

Po zápase přiznal, že za výhru proti svému bývalému zaměstnavateli spoluhráčům slíbil drobné občerstvení. Nové prostředí si navíc pochvaluje: „Potřeboval jsem změnu. Zatím jsem opravdu spokojený. Kluci jsou super, se vším mi pomáhají, navíc i výsledky máme dobré. Užívám si to. Je to pecka.“

Celek z Hané může být spokojen se svým dosavadním bodovým ziskem. Ze sedmi utkání vytěžil 13 bodů. „Dá se říct, že je to dobré. V dalších dnech i týdnech nás čeká větší množství venkovních zápasů. Je jen na nás, abychom bodový zisk potvrdili. Duelů nás čeká ještě hodně,“ uzavřel Řezníček.