Další důležitý zápas je tu! Kohouti hostí Karlovy Vary

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti zvládli zápas na ledě Pardubic a domů si přivezli důležité dva body, náročný víkend ale pokračuje. Dalším soupeřem Hanáků budou Karlovy Vary, které se po dobrém výkonu proti Hradci Králové zvedly ze dna tabulky a Olomouci šlapou na paty. Kohouti budou chtít na vázat na úspěšný zápas s Východočechy a Karlovým Varům uskočit o další tři body. K tomu ale budou potřebovat vaši podporu. Utkání začíná v neděli v 17 hodin.

Kohouti v Pardubicích dlouho čekali na vyrovnávací branku, nakonec se jim ale podařilo utkání dovést do vítězného konce. A i když brali po nájezdech dva body, i ty měly po náročném utkání cenu zlata. „Hráli jsme konečně dobře, a to je důležité. Je jedno, jaký gól a kdy padne, ale je dobře, že jsme v Pardubicích vyhráli. Je pozitivní, že jsme si vytvořili tolik šancí, i když to tam tolikrát nespadlo,“ vracel se k utkání Tomáš Mikúš.

⇒ Útočník Tomáš Mikúš

Venkovní utkání nebyla v letošní sezóně zrovna silnou stránkou Hanáků, výhra nad pardubickým Dynamem je tak o to cennější. „To samozřejmě je. Zaprvé je to přímý konkurent v tabulce, takže jsme potřebovali vyhrát, ale také nám v poslední době domácí zápasy tolik nejdou, takže nám i vyhovuje hrát venku,“ prozradil.

Olomouc čeká v dalším kole další velmi důležitý zápas, a to s Karlovými Vary. Energetici se celou sezónu trápí, v předchozím utkání ale poskočili na předposlední příčku tabulky, hned za Kohouty. Ti ví, že i tentokrát narazí na nevyzpytatelného soupeře. „Bude to podobné utkání jako v Pardubicích. Znovu je to konkurent v tabulce, takže jsou tyto zápasy velmi důležité. Znovu to bude hodně těžké a vyrovnané. Musíme k tomu přistoupit stejně jako v Pardubicích, jen zlepšit zakončení a dát víc gólů,“ upozornil třiadvacetiletý hokejista.

Jaký rozdíl bude podle Tomáše Mikúše mezi utkáním s Pardubicemi a karlovarskou Energií? „Ve Varech podle mě hraje víc technických hráčů, takže si na ně musíme dávat pozor a soustředit se na obranu. Pokud budeme hrát stejně jako v Pardubicích, vytvoříme si také tolik šancí a něco nám tam spadne,“ tvrdil mladší z bratrské dvojice Mikúšových.

Podle Mikúšových spoluhráčů jsou Západočeši nebezpeční hlavně velmi mladým a rychlým týmem. „V podstatě v každém extraligovém mužstvu jsou dobří bruslaři a mají rychlé hráče, takže to bych tak nerozděloval,“ řekl.

Protože výkony Kohoutů v posledních zápasech nebyly optimální, sáhli trenéři ke změnám v sestavě, ale také v kádru. Kromě nových složení útoků se tak v posledních dnech a týdnech objevili v Olomouci hned dva noví hráči, a to Roman Vlach ze Zlína a Petr Mrázek z Třebíče, respektive Komety. „V hokeji se stává, že se někdo zraní nebo se stanou další věci, které nemůžeme ovlivnit. Musíme to brát tak, jak to je a nepřemýšlet nad tím, že se mění lajny a jsou tu noví hráči. Hokej je kontaktní sport, kde se nedá naplánovat, jak to bude,“ dodal hráč nosící dres s číslem 13.

Z KABINY SOUPEŘE: Výhra nad Mountfieldem pomohla Energetikům ze dna

Karlovy Vary nezažívají dobrou sezónu. Během probíhajícího ročníku vyhráli Energetici pouze jedenáctkrát, což je dlouhou dobu řadilo na poslední místo extraligové tabulky. V dosud posledním odehraném kole si ale vyšlápli na ambiciózní Hradec Králové, který přetlačili 3:2 a posunuli se na předposlední příčku, hned za Hanáky.

Mezi tři tyčemi se téměř pravidelně střídá třiadvacetiletý David Honzík s o šest let starším Tomášem Závorkou. Ani jeden z brankářů však zatím nepřekonal hranici devadesátiprocentní úspěšnosti. Mezi tři nejproduktivnější útočníky Karlových Varů patří zkušený kapitán Václav Skuhravý, který je s dvanácti góly také nejlepším střelcem Energie (12+8). O dva body méně má ex-olomoucký Tomáš Rachůnek, který sedmkrát gól vstřelil a na jedenáct přihrál. Na paty mu dýchá Milan Mikulík, který rovněž jedenáctkrát nahrával, brankáře ale překonal šestkrát. Mezi obránci se bodově nejvíce daří Vladimíru Sičákovi (3+10).

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Jan Tlačil
Kapitán: Václav Skuhravý
Hala (kapacita): KV Arena (6000)
Poslední utkání: Výhra nad Hradcem Králové 3:2

SOUPISKA Karlových Varů
STATISTIKY Karlových Varů
ZMĚNY V KÁDRU Karlových Varů
ZÁPASY Karlových Varů

Držitelé průkazu ZTP/P využívající vozík mají vstup na utkání na tzv. „volnou vstupenku“, účast na zápase je ale třeba nahlásit nejdříve 24 hodin před utkáním, a to na e-mail akreditace@hc-olomouc.cz