Dlouho jsem nezažil branku v poslední vteřině, těšilo Viléma Buriana

Martin Vavruša, Zuzana Spurná
V utkání s Hradcem Králové Kohouti museli dvakrát dotahovat, přitom podruhé hned dvoubrankovou ztrátu, díky dvěma zásahům v poslední třetině se jim ale podařilo vybojovat alespoň bod. Obrovský podíl na tom nesl Vilém Burian, který vyrovnal v poslední vteřině základní hrací doby. Jsme rádi, že jsme ztrátu dotáhli, ale mrzí nás ten druhý bod," shrnul výsledek útočník druhé formace.

V pátek nastoupili Kohouti proti Hradci Králové a ačkoliv prohrávali už o dvě branky, vynutili si na soupeři ještě prodloužení a ze zápasu si odnesli bod. „Vzhledem k průběhu, jsme za to rádi, dotáhli jsme to za minutu, nebo spíš za vteřinu dvanáct, takže z tohoto pohledu si nemůžeme stěžovat, ale když už se nám to povedlo, tak jsme chtěli dva body, ale nezvládli jsme střídání, dostali se do oslabení a bohužel jsme tak přišli o ten druhý bod,“ vracel se k zápasu Vilém Burian.

⇒ Útočník Vilém Burian

První branku přitom Kohouti inkasovali už ve druhé minutě a podobně jim nevyšel vstup i do druhé části. „Na začátku zápasu jsme dostali trochu smolný gól, což se bohužel někdy stane. Ale jinak si nemyslím, že by to bylo z naší strany nějak špatné a nemyslím, si že to mělo dopad na výsledek. Ta druhá třetina od nás byla na začátku slabší a pak jsme to museli dotahovat na konci,“ věděl rodák z Třebíče.

Nakonec si Kohouti vynutili prodloužení gólem v poslední vteřině základní hrací doby, o který se postaral právě Vilém Burian. „Dlouho jsem nezažil takový moment, možná tak jednou za život a teď podruhé, ale poprvé jsem ten gól dal já,“ komentovala olomoucká čtyřiadvacítka svou branku s úsměvem. „Bylo to krásné, i když jsem v ten moment nevěděl, že to byla poslední vteřina. Dokázali jsme si u nich v pásmu vytvořit tlak, poslali na branku nějaké střely, odráželo se to tam, a nakonec to vypadlo přede mně, tak jsem to tam dorazil. Jen jsme se radovali z vyrovnání a teprve pak jsem zjistil, že zbývala vteřina dokonce,“ popisoval své pocity autor vyrovnávací branky.

Hned na začátku prodloužení mohl o druhém bodu pro Kohouty rozhodnout Jan Knotek, ale po poradě s videorozhodčím sudí shledali, že nastřelil pouze tyč. „V tu chvíli jsem byl na střídačce. Jan Knotek se natlačil do branky, vystřelil nad rameno a cinkaly tam tyčky, tak jsme nevěděli, jak to bylo, jestli to šlo o vnitřní nebo ne, ani on sám si nebyl jistý, tak jsme napjatě čekali, a nakonec to gól nebyl a škoda toho,“ mrzelo hráče, který přišel do Olomouce z Brna.

I přes porážku Olomouc stále drží naději na postup do play-off a na desátý Zlín ztrácí jen 4 bodů. „O to víc nás mrzí, že jsme nevybojovali ten druhý bod, protože ten by se nám určitě hodně hodil. Teď hrajeme se Zlínem, takže to můžeme stáhnout, ale je tam také Plzeň, která se o desáté místo také popere, takže to nebude nic lehkého. Pořád jsou tři zápasy do konce a může se to povést, takže budeme dál bojovat, půjdeme tomu naproti a uděláme pro to všechno,“ burcoval před závěrem základní části hráč, který začínal s hokejem v Třebíči.

Od zápasu s Berany si Burian sliboval napínavou bitvu. „Oba týmy jsou si vědomy, že jim jde o hodně a pro nás je to zřejmě poslední šance, jak se dostat do desítky, takže určitě do toho oba týmy dají maximum a doufám, že to zvládneme my,“ vyhlížel příští zápas útočník druhé formace.

Zlín je svým soupeřům nepříjemný hlavně zabezpečenou obranou. „To jsme i my,“ namítal se smíchem Vilém Burian. „Zlín má defenzivu dobře zvládnutou a není lehké se přes ně prosadit, ale není to nemožné a já doufám, že se nám bude střelecky dařit a nějaké góly jim dáme.“