Dneska to vypadalo jako hokej, který chceme hrát, přiznal po utkání s Libercem Marek Laš

Jiří Horák
O L O M O U C – Tak napočtvrté už se to podařilo. Mora urvala doma první body proti houževnatému Liberci, když po bojovném výkonu a navíc s nulou na kontě obdržených branek vyhrála v poměru 3:0. Na pocity z utkání jsme se zeptali střelce první branky Marka Laše.

Po úterním debaklu v Plzni se Mora musela hodně rychle vzpamatovat. Zápas střídá zápas a Hanáci věděli, že musí na ten nepovedený v Plzni zapomenout, protože je čeká další. „Zkusili jsme, i když se to zdá být nemožné, vzít si z toho něco pozitivního. Řekli jsme si, že když se nám podaří další zápas, tak tím ten nepovedený můžeme absolutně smazat a to se nám dneska povedlo", svěřil se olomoucký forvard.

Mora poprvé v sezóně neinkasovala. Viditelně zlepšená obranná část měla za následek to, že liberečtí střelci se dnes neprosadili a tak si mohl Branislav Konrád připsat první nulu v sezóně a trochu si spravit náladu po utkání v Plzni. „Divím se, že o nás po zápase v Plzni nepolámal hokejku. Přešel to celkem klidně a věřím, že jsme se mu dneska svým výkonem omluvili," dodal Laš.

Olomouc byla po většinu zápasu lepším týmem. Liberec tahal za kratší konec a nebyl tak nebezpečný, jak se možná očekávalo. „Dneska jsme svůj výkon určitě zlepšili. Vypadalo to jako hokej, který chceme hrát, kterým jsme se prezentovali, když se nám nejvíc dařilo. Z tohoto pohledu jsme určitě spokojení a pokusíme se na něj co nejvíce navázat v dalších zápasech," dodal.

Moru hnala dopředu i poměrně slušně zaplněná Plecharéna. 3721 diváků toužilo po prvním vítězství. Bylo vidět, jak ženou své oblíbence kupředu, kteří nakonec jejich prosby vyslyšeli. Laš ovšem ví, že bude důležité především zopakovat tento výkon i v příštích kolech. „Určitě se budeme snažit zůstat tady na této vlně. Teď nás čeká zápas v Litvínově, kde zabojujeme o další body a uděláme vše proto, abychom dnešní výkon minimálně potvrdili a pokud možno i vylepšili, aby to nebylo jenom takové šplouchnutí do vody," doplnil na závěr.