Dočkal jsem se, první hattrick mezi chlapy, měl radost střelec Pavel Selingr

David Jahoda
O L O M O U C – I druhé domácí utkání čtvrtfinálové série proti Litoměřicím olomouckým hokejistům vyšlo na jedničku. Po drtivé výhře 7:1 teď pojede Mora na led Kališníků s dvouzápasovým vedením v sérii. Na sedmibrankové nadílce se hned třemi zářezy podílel zkušený forvard Pavel Selingr, jenž tak zaznamenal svůj vůbec první hattrick v seniorské kategorii. „Je to něco speciálního. Dočkal jsem se, je to první hattrick mezi chlapy,“ zářil štěstím Selingr.

Tak tento víkend se Hanákům opravdu vydařil. Povinnost dvou domácích výher splnili výborně. Po sobotní výhře 4:1 nedala Mora Litoměřicím mnoho šancí na úspěch ani ve druhém utkání, které ovládla jasným způsobem 7:1. Na střelecké listině byl ve třech případech napsán Pavel Seligr, jenž si tak v 35 letech premiérově vychutnal pocit z hattricku.

⇒ Útočník Pavel Selingr

„Je to něco speciálního. Dočkal jsem se, je to první hattrick mezi chlapy. Mám velkou radost, kdo by taky neměl, že? Důležité je vítězství, tohle je ale po osobní stránce pro hráče určitě dobré, je to povzbuzení do dalších zápasů,“ kvitoval nejstarší člen olomouckého kádru Pavel Selingr.

Během rozhovoru si neodpustil vtipnou poznámku kolemjdoucí Richard Diviš, který Selingrovi asistoval právě u třetího gólu. „Pavle, nemáš zač,“ pronesl Diviš. Selingr na to rázem zareagoval. „Ríša (Diviš) mi to tam u třetího gólu pěkně dal, asi mu koupím colu,“ usmíval se „Seloš“.

Při pohledu na konečný stav utkání je zřejmé, že Kohouti byli takzvaně o parník lepší. Jenže dlouho tomu tak nebylo, dobře bránící Litoměřice odolávaly téměř až do poloviny utkání. „Každý zápas je jiný, dalo se čekat, že na ně asi úplně nevletíme. Byli jsme takoví zatažení tu první třetinu. Hráli jsme zezadu a čekali jsme, až ten gól přijde. Až konečně přišel, tak jsme se trochu uklidnili. Pak působily emoce, bylo spousta vyloučených, hra byla rozkouskovaná. Myslím ale, že to byl dobrý play-off zápas pro lidi, museli se bavit,“ komentoval hráč s číslem 11.

Pět z celkových sedmi branek nasázeli olomoučtí hokejisté do sítě Stadionu až ve třetí třetině. Právě v ní hodně hráčů Litoměřic neuneslo tíhu situace a zbytečně se nechalo vylučovat. Padaly vysoké tresty, mezi nimi třeba i trest ve hře. Litoměřice tak ve třetí periodě strávily více času za katrem než na ledě.

„To je prostě play-off. Někdy je takový zápas, kdy už ho soupeř vyloženě ztratil a musí zkoušet všechno. Bylo to vše v zápalu boje. Na naší straně tam bylo nějaké šití, rozhodčí to však naštěstí vylučovali. Nějak jsme to už potom dohráli, oni seděli víc na trestné lavici, než hráli. Nakonec je však jedno, jestli 7:1 nebo 2:1, důležité je vítězství. Teď si dva dny odpočineme a jedeme do Litoměřic, kde to zase začne znovu. Můžou to být úplně jiné zápasy,“ zamýšlel se.

Důležitá byla právě první branka utkání, kterou měl v 29. minutě na svědomí právě Selingr, který ihned po buly nachytal gólmana Přikryla na švestkách. „Ostříž (David Ostřížek) na mě vyhrál buly, mně puk trochu skočil, tak jsme to nějak nabral do naběračky a vystřelil jsem na bránu,“ vyjadřoval se ke své výstavní trefě.

⇒ HC Stadion Litoměřice

Nově utvořená první letka zatím funguje výborně. Z celkových jedenácti branek, které Mora v sérii doposud dala, se právě trojice Kucharczyk, Ostřížek, Selingr postarala o čtyři z nich. „No, v tomto zápase jsme ‚nějaký‘ ten gól dali. V play-off ale nezáleží na tom, kdo dává góly. Jsme tým, bylo vidět, že jsme se zase semkli. Kluci v obraně parádně makali a my jsme se jim snažili pomáhat. Když dá každá lajna nějakou branku, bude to jenom dobře,“ řekl Selingr.

Za ideálního scénáře tak odcestují Kohouti v úterý do Litoměřic, kde by rádi dotáhli sérii do zdárného konce. Je potřeba brát v úvahu, že by byla i utkání na severu Čech tak vyhrocená? „Myslím, že oni nebudou chtít od začátku hrát nějak zákeřně, aby se nechali vylučovat. I my se tomu chceme vyvarovat, protože přesilovky jsou ve vyřazovací části důležité. Uvidíme, s čím soupeř přijde,“ uzavřel bývalý hráč Znojma nebo Brna.