Doplácíme na oslabení, která dostáváme krátce po sobě, mrzí Jiřího Řípu

Karolína Vysloužilová, Karolina Martinková
Z L Í N – Ani změny v sestavě nepomohly olomouckým hokejistům k prolomení série proher a v úterním utkání prohráli s mistrovským Zlínem 0:3. Útočné řady Kohoutů po několika zápasové pauze doplnil Jiří Řípa, podle kterého je pro zlomení šňůry neúspěchů důležité začít dávat góly v početních nevýhodách. „Pokud zlepšíme přesilové hry a začneme v nich dávat branky, tak ty výhry zase přijdou,“ myslí si třicetiletý útočník.

Úvodní třetina nabídla opatrnou a taktickou hru na obou stranách a ke změně skóre nedošlo. V prostřední dvacetiminutovce v sedmadvacáté minutě poslal Ševce do vedení Pavel Kubiš. Kohouti sice měli několik příležitostí k vyrovnání, byli to ale opět Berani, kdo skórovali. V závěru třetiny využil přesilovku kapitán Petr Čajánek a zvýšil náskok domácích na 2:0. V poslední části zápasu přidal ještě jednu branku Jakub Svoboda, a Mora tak prohrála po šesté v řadě.

⇒ Útočník Jiří Řípa

Úterní utkání začali Kohouti dvojnásobnou početní nevýhodou, kterou však Ševci nevyužili. Právě časté tresty jsou tím, co olomoucké hráče v posledních zápasech trápí. „Nevím přesně, kolik bylo na naší straně vyloučení, ale největší problém je v tom, že jsou často po sobě,“ vyjádřil se k tomuto problému Jiří Řípa. „Delší hra v oslabení je horší, než velké množství trestů, které jsou ale rozloženy do šedesáti minut. Protože pokud hrajeme třeba čtyři minuty v oslabení, tak je vcelku jasné, že se zvyšuje možnost, že dostaneme gól.“

Na druhou stranu měla Mora k dispozici několik přesilových her, ani jednu ale nedokázala zužitkovat a prostřelit brankáře Libora Kašíka, který dva roky oblékal olomoucký dres. „Pořád se o početních výhodách bavíme, nacvičujeme je, ale góly se nám poté v utkáních dávat nedaří,“ přiznal útočník s číslem 21. „Myslím si, že pokud tohle zlepšíme, začneme zase vyhrávat.“

Třicetiletý útočník nastoupil do základní sestavy Kohoutů po několika zápasové pauze a se svým výkonem příliš spokojený nebyl. „Mohlo by to být samozřejmě lepší, protože jsem byl dlouho mimo hru a nemám natrénováno ještě tolik, kolik bych potřeboval. Ale věřím, že se budu zlepšovat.“

Hanáci prohráli už šest zápasů v řadě, klesli na dvanácté místo extraligové tabulky a střelecky se trápí. V pátek přivítají na domácím ledě brněnskou Kometu a očekává se, že fanoušci obou celků naplní plecharénu do posledního místa. „Určitě se na moravské derby těšíme a doufáme, že bude vyprodáno jako minule, protože v takové atmosféře se vždycky dobře hraje. Myslím, že se máme na co těšit a doufám, že to zvládneme,“ neztrácí optimismus „Řepa“.