Druhá sezóna na Hané a premiérová výhra! Kohoutem měsíce září je Vilém Burian

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Stejně jako v minulých letech, i letos jste mohli svými hlasy znovu rozhodovat o tom, kdo by měl být zvolen nejlepším hráčem měsíce. Ještě na začátku října jste mohli posílat své hlasy těm, kteří vás nejvíce zaujali hned v úvodu nové sezóny, tedy v září. Premiérové výhry v anketě se dočkal jeden z nejproduktivnějších Kohoutů, a to Vilém Burian, kterému jste poslali 228 bodů.

Urostlý útočník začal na Hané svou druhou sezónu a premiérová výhra v anketě jej upřímně překvapila. „Musím říct, že mi fanoušci udělali radost. Moc jim za to děkuju a budu se snažit dál je nezklamat. Nakoplo mě to do další práce,“ měl radost Vilém Burian.

Kohoutů se první kola příliš nepovedla a během šesti zářijových zápasů si připsali devět bodů. Vilém Burian se ale podepsal pod čtyři góly a stal se jedním z nejproduktivnějších Hanáků. A mezi třemi nejproduktivnějšími útočníky se s šesti góly a jednou asistencí drží i v závěru října. „Začátek nám trošku utekl. Mně se docela dařilo, padly mi tam nějaké góly a hrálo se mi dobře, ale důležité je, že jsme se pak zvedli výsledkově a začali jsme sbírat body. I když doma jsme měli donedávna velké rezervy,“ uvědomoval si.

Většinu zápasů nastupoval Burian spolu s Romanem Vlachem a Janem Eberlem. A právě druhá lajna přidělávala brankářům soupeře pořádné starosti. „S Romanem a Honzou jsme si docela začali rozumět. Chvilku to trvalo, než si to sedlo, pak to začalo klapat. Náš kámen úrazu byl ale v neproměňování šancí, které jsme si vypracovali. V tom se musíme zlepšit. Roman je strašně šikovný na puku, umí to rozdat, má skvělý přehled. Přibrzdilo ho zranění ze začátku sezóny, ale věřím, že za chvilku bude zase řádit jako loni. Ebi (Jan Eberle) je velký bojovník. Skvěle mu to jezdí a žádný puk pro něj není ztracený. Už to tam začíná i věšet,“ chválil své spoluhráče devětadvacetiletý hokejista.

V posledních kolech však trenéři sáhli ke změně, a tak se vedle Buriana objevila loňská zámořská posila Hanáků Kevin Sundher a zkušený František Skladaný. A zdá se, že i nově složené trojici to bude klapat. „Se spoluprací jsem spokojený. Nějaký ten gól se nám podařilo taky dát, ale v tom by to mohlo být ještě lepší,“ zůstával nohama na zemi.

Dařit se navíc začíná i celému týmu. Olomouc zabrala a v dosud odehraných osmi říjnových utkáních nebodovala jen dvakrát. Velmi rychle se tak vyšvihla na osmé místo, o které se dělí s Mladou Boleslaví a Spartou. Výborně navíc vyšly Kohoutům tři domácí utkání v řadě, kdy si postupně vyšlápli na Jihlavu, Chomutov i Plzeň a získali devět bodů. „S posledními zápasy jsem samozřejmě spokojený! Podařilo se nám vyhrát všechny tři domácí utkání v řadě. Bylo to pro nás důležité, zvedli jsme se psychicky a konečně z nás mohli mít naši fanoušci trochu radost. Snad na takové výkony dál navážeme,“ usmíval se. Kohouti tak pomalu začínají kráčet za cílem, který si pro letošek dali.„Týmový a zároveň i můj cíl je stejný, a to play-off. Přes to nejde vlak,“ řekl odhodlaně útočník nosící dres s číslem 24.

Kohout měsíce září – TOP FIVE

1. Vilém Burian 		      228 bodů