Druhý zápas ve třech dnech! S Karlovými Vary se Mora střetne na neutrálním ledě

Daniel Trombik
O L O M O U C – Břeclavský led bude ve čtvrteční podvečer svědkem střetnutí dvou celků s naprosto odlišnými výsledky v přípravných utkáních. Zatímco Energie prohrála v úterý čtvrtý zápas v řadě, Hanáci v přípravě válí. Naposledy na ledě Trenčína vybojovali výhru po samostatných nájezdech, díky čemuž si udrželi předsezónní neporazitelnost. Podaří se ji Kohoutům prodloužit i proti Karlovým Varům? To se uvidí až ve čtvrtek, utkání začíná přesně v 17:00.
⇒ Útočník Miroslav Holec

Až kuriózní se může zdát pohled na výsledkovou listinu přípravných zápasů olomouckých hokejistů. Čtyři z pěti utkání totiž dospěly až do samostatných nájezdů, ze kterých pokaždé Hanáci vyšli jako vítězové. „Já osobně jel nájezd jenom jednou, bylo to v Hradci Králové. Nájezdy ale na tréninku zkoušíme, děláme různé dovednostní soutěže,“ přiznává letošní posila Kohoutů Miroslav Holec.

I přestože sedmadvacetiletý útočník s Olomoucí trénoval již od začátku léta, smlouvu podepsal teprve ve středu. Po Janu Eberlem je tak druhým hráčem, kterému se podařilo probojovat do sestavy. „Prosadit se bylo těžké. Olomouc je kvalitní tým, ale podařilo se mi to. S klukama jsem trénoval už delší dobu, takže jsem se s nimi mohl sžít. Je to v pohodě,“ hodnotí své spoluhráče nové působiště Holec.

Zajímavosti zápasu

⇒ Olomouc v pěti přípravných utkáních ještě neprohrála.

⇒ Čtyři z těchto pěti zápasů rozhodly až samostatné nájezdy.

⇒ Karlovy Vary se zatím prezentují úplně odlišnými výsledky, ze sedmi přátelských utkání zvítězili pouze ve dvou.

V posledním, na góly velmi bohatém, utkání nastupoval ve formaci s Řípou a Jeglem, a právě tato útočná eskadra se podílela hned na dvou brankách. V předešlých utkáních jej však na křídlech doplňovali jiní hráči. „Snažím se vyhovět si s každým, tohle záleží na trenérech, ke komu mě postaví,“ dodává Miroslav Holec.

Série čtyř výher v řadě zvýšila Hanákům sebevědomí, což se projevilo i v zápase proti kvalitnímu soupeři z Trenčína. Třináctibrankovou přestřelku nakonec urvali Kohouti pro sebe a jsou v přípravných zápasech dosud neporaženi. „Tohle se vždycky projeví, nálada je dobrá,“ hodnotil atmosféru v kabině písecký odchovanec.

⇒ HC Energie Karlovy Vary

Naproti tomu Karlovým Varům přátelská utkání nevycházejí podle plánu. Ze sedmi odehraných duelů se jim podařilo zvítězit pouze ve dvou. Poslední odehrané střetnutí, tedy utkání na ledě Beranů, znamenalo čtvrtou prohru v řadě. Navíc zlínskému Štůralovi nevstřelili ani gól a stále tak laborují se střeleckou potencí.

Podaří se Hanákům prodloužit sérii neporazitelnosti nebo Karlovarští probudí zatím spící pušky? Rozuzlení této hádanky nabídne zápas, který se odehraje v Břeclavi, a úvodní buly bude vhozeno v 17:00. Utkání budete moci sledovat živě díky textovému on-line přenosu.