Extraliga patří k nejlepším evropským soutěžím. Neměl jsem nad čím váhat, říká Bruno Mráz

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Áčko Kohoutů se znovu rozrostlo o novou tvář. Útok olomouckých hokejistů rozšířil čtyřiadvacetiletý Bruno Mráz, který do Olomouce přestoupil ze slovenského Zvolena. Právě tam se slovenskému centrovi velmi dařilo. Ve 44 zápasech loňské základní části nasbíral 36 bodů, v play-off přidal dalších šest. Zkušenosti ale sbíral třeba i ve Skalici a kanadsko - americké WHL. Na novou výzvu v podobě Olomouce se velmi těší.

Bruno, jak se zrodil váš příchod do Olomouce?
Minulý čtvrtek jsem se vrátil na Slovensko a v pátek nebo v sobotu už se přes mail podepisovala smlouva, takže to bylo dost rychlé.

Proč jste se rozhodl právě pro Olomouc?
Když jsem se bavil s agentem, byl to první klub, který mi představoval a který měl zájem. Je to česká extraliga, a ta patří k nejlepším soutěžím v Evropě. Neměl jsem nad čím váhat.

Co tedy čekáte od české extraligy?
Bude to určitě kvalitní liga, alespoň podle toho, co jsem viděl. Hrají tu velmi dobří zahraniční hráči a i Češi jsou super. Hodně mladých hráčů se po zřejmě dobré sezóně dostalo do NHL. Je i hodně draftovaných hráčů.

Když se budeme bavit konkrétně o vašem novém působišti, co čekáte od něj?
Hokejově je to velmi vyrovnaný tým. Jsou tu bojovníci, žádné hvězdy. Kolektiv se mi velmi líbí, vypadá to, že spolu všichni vychází. Mají i dobrého brankáře.

Znáte se s Branislavem Konrádem, Dávidem Bucem nebo i Martinem Vyrůbalíkem. Je to pro vás výhoda?
Pro každého je určitě výhoda, když se v týmu s někým zná než když v průběhu sezóny přijde někam, kde nikoho nezná.

Jen pár dní po vašem příchodu vás čekají hned dva domácí zápasy, jak se na ně těšíte?
Těším se velmi. Slyšel jsem, že na zápasy chodí hodně lidí, asi okolo čtyř tisíc, což je oproti Slovensku nezvyk. Myslím, že to bude hukot (usmíval se).

Stihl jste si už prohlédnout město?
Zatím ne, protože jsem měl nějaké papírování kolem transferu, ale doufám, že v nejbližších dnech ano. Teď i pršelo, takže na to nebylo moc času. Díval jsem se ale, že je tu velmi pěkné centrum a obchodní domy, takže je kde strávit volný čas.

FOTO: Alena Zapletalová