Extraliga pokračuje v rychlém tempu. Urvou Kohouti proti Chomutovu tři body?

Zuzana Spurná, David Jahoda
O L O M O U C – Extraliga na nikoho nečeká a pokračuje ve svém rychlém tempu. Po jednodenní pauze je tak na programu další domácí zápas. Kohouti tentokrát hostí chomutovské Piráty, kteří zřejmě překonali krizi a pomalu se blíží k místům zaručujícím play-off. Ani Hanáci ale nechtějí svou pozici ničím ohrozit, a tak mají jediný cíl - tři body! V cestě za nimi však znovu budou potřebovat podporu svých fanoušků. Utkání začíná v neděli v 17 hodin.

Kohouti v utkání s Jihlavou dotahovali těsné manko i vedli. Rozhodnout však nakonec muselo až prodloužení, ve kterém se z bodu navíc radovala Dukla. A dvoubodová ztráta Hanáky hodně mrzela. „Zápas se mi hodnotí těžce, ale myslím si, že jsme měli na to, abychom vyhráli za tři body. Kdybychom dali třetí gól a uskočili, bylo by to lepší, ale nedali jsme, naopak dostali, bylo to 2:2, a pak jsme se přetahovali až do konce. Prohra v prodloužení je pro nás ztráta,“ řekl zklamaně Miroslav Holec.

Výhodou do dalších utkání je však návrat většiny stabilních obránců. Do zápasu tak nastoupili uzdravení Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek, Tomáš Houdek a David Škůrek. Po mistrovství světa zasáhl vůbec poprvé do zápasu Jakub Galvas. „Za námi většinou nastupovali ti samí beci. Ve třetí třetině se to prohodilo, ale bylo znát, že se vrátili,“ přiznal olomoucký útočník.

Miroslav Holec se trefil po hodně dlouhé. Naposledy slavil vstřelenou branku 15. září, z dalšího gólu tak měl velkou radost. „Já na to čekal dlouho. Od čtvrtého kola jsem byl zranění, pak jsem s tím čtrnáct zápasů laboroval, pořád mě bolela kyčel a měl jsem otok lýtkové kosti. De facto jsem se trápil a když jsem nemohl bruslit, těžko se mi hrálo. Hru mám založenou na bruslení, a pak už jsem se trápil úplně se vším, takže jsem si musel dát pauzu,“ vysvětlil.

Zkušený útočník potvrdil, že je na tom po vleklých zdravotních problémech mnohem lépe a vynachválit si nemohl ani své spoluhráče. „Od té doby, co jsem se dal úplně zdravotně v pořádku, mi to začalo jezdit, cítil jsem se výborně a trenéři navíc dali dohromady tři typologicky stejné hráče, kteří si vyhoví. Myslím, že kolikrát hrajeme v útočném pásmu pohledný hokej. Jen bychom mohli dávat víc gólů. To je ale podle mě jen otázka času. Teď jsem se trefil já, příště se trefí někdo jiný. Když dá někdo z nás každý zápas jeden nebo dva góly, bude to vypadat líp. Teď to z tribuny možná vypadá, že je v pásmu motáme, ale když z toho nedáme gól, je to ve finále úplně zbytečné,“ rozpovídal se rodák z Písku.

Vstřelenou branku, kterou poslal Kohouty poprvé v utkání do vedení, oslavil velmi osobitě. „Dávám pusu na prstýnek už od doby, co jsem si vzal manželku, takže to je od roku 2011, kdy jsem přišel do Komety,“ prozradil třicetiletý hokejista.

Z KABINY SOUPEŘE: Piráti překonali krizi a stoupají tabulkou

Zdá se, že Piráti překonali krizi, která je trápila zhruba do poloviny letošní sezóny a v povánočních a novoročních utkáních se Chomutovu znovu začíná dařit. Od 33. kola prohrál ze sedmi utkání pouze jednou a pomalu se přibližuje naději na přímý postup do play-off. Pirátům sice patří desáté místo tabulky, od Hanáků je ale dělí jen šest bodů.

Od 26. prosince si Chomutovští nejprve postupně poradili s Libercem v prodloužení 3:2, pak v nastavené pětiminutovce i s Plzní 7:6. Až do nájezdů dospěl zápas s trápícím se Litvínovem, i tentokrát se ale z výhry 3:2 radovali Piráti. Stejným poměrem, tentokrát ale v prodloužení, si pak poradili i s Hradcem Králové. Šňůru vyhraných utkání překazil až Třinec a Chomutov se musel smířit s prohrou 2:4. V posledních dvou kolech však znovu brali šest bodů za výhru 2:0 nad Zlínem a 3:2 nad Spartou.

Brankářskou jedničkou Pirátů je s šestadvaceti odchytanými zápasy Ján Laco, jehož úspěšnost se však zatím nepřehoupla přes hranici devadesáti procent (88,8 %). O post nejproduktivnějšího obránce se dělí hned dva zadáci Chomutova, a to Jaroslav Mrázek a Brett Flemming, kteří si shodně připsali čtyři góly a devět asistencí. Zatímco Mrázkovi na to stačilo 35 zápasů, Flemming potřeboval o čtyři více. Nejproduktivnějším útočníkem je s 33 body Michal Vondrka, který je s šestnácti góly a sedmnácti asistencemi zároveň nejlepším střelcem i nahrávačem týmu.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Hala (kapacita): SD ARÉNA (5 250)
Poslední utkání: Výhra nad Spartou 3:2