Extraligový kolotoč pokračuje! Přidají Kohouti třetí letošní výhru nad Mountfieldem?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Před olympijskou pauzou pokračuje nejvyšší česká soutěž v rychlém tempu. Po jednodenní pauze tak Hanáci znovu zabojují o body. Tentokrát je ale čeká cesta na východ Čech, kde vyzvou druhý celek tabulky, královéhradecký Mountfield. Olomouc ale ukázala, že na ambiciózní Hradec Králové letos umí a ve dvou ze tří zápasů si připsala výhru. Bude tomu tak i potřetí? Utkání začíná v 18 hodin.

Kohouti zažívají výsledkově ne příliš povedený leden. Z dosud devíti odehraných utkání se mohli z výhry radovat jen třikrát, když hned ve druhém novoročním utkání porazili mladoboleslavské Bruslaře 4:2 a o tři kola později si mohli připsat tři body i za výhru nad Chomutovem 5:3.

Právě mezi zápasy s Boleslavskými a Piráty si Kohouti vybrali pořádnou smůlu, když nejprve podlehli Kometě fotbalovým výsledkem 0:1 a v prodloužení nestačili ani na Jihlavu (2:3). Třízápasovou šňůru proher pak zastavil až dosud poslední zápas, a to domácí duel s Litvínovem, kdy si Olomouc za výhru 4:2 připsala další tři cenné body do extraligové tabulky.

V nabitém předolympijském programu ale není příliš prostoru na odpočinek, a tak se Hanáci po jednodenní pauze utkají o body s královéhradeckým Mountfieldem. Tomu Hanáci sice v prvním letošním vzájemném utkání podlehli 1:3, chuť si ale spravili ve dvou dalších zápasech, kdy Mountfield nejprve porazili těsně 1:0 a v dosud posledním utkání s Východočechy slavili výhru 5:2. A právě na poslední dvě povedená utkání bude chtít parta kolem kapitána Martina Vyrůbalíka navázat.

Z KABINY SOUPEŘE: Mountfield v letošní sezóně září

Královéhradečtí hokejisté mohou být se svým letošním postavením v tabulce nadmíru spokojení. Východočeši se drží na druhém místě za vedoucí Plzní a potvrzují dobrou formu. Poslední šňůru tří výher v řadě utnula právě favorizovaná Plzeň, která v napínavé bitvě porazila Mountfield 3:2. Podobně napínavý zápas se o kolo později opakoval i v Třince, kde utkání dospělo až do samostatných nájezdů a z bodu navíc se za výhru 2:1 radovali Oceláři..

Jasnou brankářskou jedničkou Hradce Králové je Patrik Rybár. Brankář, který stejně jako Branislav Konrád bude na olympijských hrách reprezentovat Slovensko, odchytal 31 utkání s úspěšností 93,61 %. Bodování obránců vede Blaž Gregorc, který si ke čtyřem gólům připsal ještě třináct asistencí.

Velmi produktivní útočnou trojicí Východočechů jsou pak Jaroslav Bednář, Rudolf Červený a Petr Koukal. Jaroslav Bednář přidal k jedenácti gólům ještě 26 asistencí a kromě nejproduktivnějšího hráče je také nejlepším nahrávačem týmu, jen o bod méně má na svém kontě Rudolf Červený. Ten šestnáctkrát na gól nahrál a devatenáctkrát brankáře soupeřů sám překonal. Je tak nejlepším střelcem Mountfieldu. Nejproduktivnější trojici uzavírá Petr Koukal, který ke dvanácti gólům přidal 21 asistencí.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Václav Sýkora
Hala (kapacita): ČPP Aréna (6 890)
Poslední utkání: Prohra s Třincem 1:2sn