FOTO: Hokejisté Mory nazuli kopačky a zahráli si proti svým fanouškům
O L O M O U C - Hokejisté Mory a jejich příznivci si zpříjemnili středeční odpoledne již 3. ročníkem turnaje v malé kopané, pořádaným Fan Clubem HCO, o.s. ve Slavoníně, který se vždy koná na konci suché letní přípravy. Turnaje se zúčastnily hned tři týmy složené ze součastných či bývalých hráčů hanáckého celku. Hokejisté se jako fotbalisté neztratili, pohár pro vítěze však nad hlavu zvednul tým FC Creditas.

Trenéři Fiala s Tomajkem mohou první, tedy suchou, část letní přípravy považovat za splněnou. Jejich svěřenci však předtím, než odjedou na dovolenou, složili dva celky a na trávníku změřili síly proti svým příznivcům. „Pro nás hráče je to super setkání s fanoušky, kteří jsou s námi v kontaktu, mohou si s námi popovídat o cílech v nové sezoně nebo probrat letní přípravu,” řekl oblíbenec olomouckých fandů Jakub Bartoň, který se turnaje zúčastnil pouze jako divák.
„Mrzí mě, že jsem nemohl hrát, protože jsem se na tréninku trochu zranil. Nemám ale problém si sem přijít s kluky sednout a užít si to. Je pěkné, že tohle Fan Club pořádá, jsem určitě pro,” doplnil dlouhovlasý obránce Mory.

Bartoň však nebyl sám, kdo přihlížel fotbalovým soubojům pouze z dálky. Mezi nimi byli kupříkladu Alexandr Lhotský, Tomáš Zbořil, Jakub Herman či Milan Ministr, který si vzal na starost coaching zkušenějšího týmu Mory. Kromě nich složily své družstvo i mladé olomoucké pušky, které obhajovaly loňské stříbro.
„Nevím, jak moc to tu chce kdo vyhrát, ale nerad bych, abychom se tu všichni dokopali,” podotkl před začátkem turnajem s úsměvem Radim Kucharczyk.
Turnaje se zúčastnili i bývalí hokejisté Olomouce jako Filip Smejkal, Petr Žajgla, Jakub Čuřík nebo dlouholetá ikona Mory Richard Brančík. „Minulý rok jsem se nemohl zúčastnit, ale říkal jsem, že pokud letos budu zdravý, určitě přijedu. Je tu dobrá atmosféra a navíc můžu potkat staré známé,” řekl Brančík.

I když je bývalý kapitán Kohoutů už rok hráčem Přerova, na olomoucký hokej nezanevřel. „Když jsme s Přerovem vypadli, tak jsem se na kluky chodil dívat. Držel jsem jim palce a věřil, že přes Chomutov přejdou. Nakonec se tak ale nestalo, takový je však hokej,” zavzpomínal na tažení Kohoutů v loňském play-off.
Jeho fotbalový tým byl na turnaji doplněn o prostějovského Lukáše Dubu. Naopak Dalibor Sedlář a Lubomír Korhoň se z klubových potažmo zdravotních důvodů nedostavili.
Samotný turnaj se hrál formou dvou skupin, každé utkání se hrálo jednou 20 minut. Vítězové obou skupin si zahráli finále o 1. místo. Týmy na druhém a třetím místě bojovaly o 3. – 6. místo, ovšem už pouze formou penaltového rozstřelu.
Mezi dva nejlepší celky se nakonec dostala parta zkušenějších hokejistů Mory a tým FC Creditas. Ve finále padla pouze jediná branka, která skončila v síti Jiřího Řípy, a z vítězství v turnaji se tak radoval jejich protějšek. Na bronzové pozici skončil výběr mladších hráčů Mory, kterému pomyslnou placku vychytal v penaltách nejlepší gólman turnaje Ondřej Švaňhal.
Složení mužstev Mory a Bývalých hráčů:
Mora 1: Řípa – Ondrušek, Selingr, Diviš, Nedbálek, Meidl, Staněk, Pekr, Kucharczyk.
Mora 2: Švaňhal – Králík, Lehečka, Lukáš, Schejbal, Blinka, Rác, Janáček, Mitro (s Morou pouze trénuje).
Bývalí hráči: Brančík – Žajgla, Smejkal, Paška, Čuřík, Duba, Halouzka, Dobrý.
FOTO: Jakub Kašpar.Fotogalerie
FOTO: Zástupci olomouckého hokeje darovali nejcennější tekutinu na světě
Zaktualizováno
O L O M O U C – V pátek ráno členové olomouckého hokejového klubu darovali krev na transfuzním oddělení FN Olomouce. Opět po roce se tak zapojili do akce Dnes budeme všichni bojovat za dobrou věc, prostřednictvím níž chtějí podnítit ostatní lidi k tomu, aby se také rozhodli darovat krev. „Je to na dobrou věc, takže by se měl zúčastnit každý, kdo může,“ tvrdí prvodárce Ondřej Švaňhal.
- Kohouti hlásí novou posilu, do Olomouce zamířil obránce Jan Jaroměřský (16.5.2013)
- Olomoučtí hokejisté pomáhají i za cenu vlastní krve, v pátek ji půjdou darovat (16.5.2013)
- FOTO: Olomouckým hokejistům odstartovala letní příprava (14.5.2013)
- Tomáši Halászovi bylo prodlouženo hostování, novou smlouvu podepsal i Pavel Selingr (13.5.2013)
