FOTO: Hokejisté Mory prodávali punč, akce přilákala davy kolemjdoucích

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Vydařenou akci mají za sebou hokejisté prvoligového týmu HC Olomouc. Ve čtvrtek odpoledne pomáhali v charitativním stánku sdružení Dobré místo pro život s prodejem punče, veškerý zisk byl přitom určen občanskému sdružení JITRO. HC Olomouc nakonec vybral vysokou sumu ve výši 16.500 Kč.

Akce odstartovala v 16 hodin, kdy na ledovou plochu na Dolním náměstí vyjeli malí hokejisté HC Olomouc a bavili příchozí diváky ukázkou svého tréninku. Poté štafetu převzali krasobruslaři z olomouckého oddílu a následně sledge hokejisté.

Kdo kdy prodával?

16:00 Michal Nedbálek, Štefan Žigárdy, Martin Janáček

17:00 Petr Fiala, Jakub Bartoň, Tomáš Zbořil

18:00 Jiří Dopita, Milan Ministr, Jiří Řípa

19:00 Oldrich Kotvan, Robin Staněk, Josef Podlaha

20:00 Petr Haluza, Matěj Pekr, Jiří Ondrušek

Mezi jednotlivými exhibicemi pak na ledové ploše probíhaly soutěže o drobné dárky a vstupenky na sobotní zápas Mory proti Benátkám.

Po celou dobu, tedy od 16 až do 21 hodin, prodávali hráči "A" týmu HC Olomouc ve stánku Dobrého místa pro život punč a speciální perníkové puky, které napekli členové Fan Clubu HC Olomouc.

V průběhu odpoledne zavítaly k charitativnímu stánku stovky kolemjdoucích, zisk z celého odpoledne ve výši 16.500 Kč poputuje k občanskému sdružení JITRO.

O doprovodný program včetně ozvučení se postaralo Hitrádio Orion, jeden z mediálních partnerů klubu.

"Akce proběhla přesně podle plánu. Vybrali jsme poměrně vysokou sumu a jsem ráda, že jsme pomohli dobré věci. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se na organizaci celého odpoledne podíleli, především pak našemu Fan Clubu, který dobrovolně napekl perníkové puky a aktivně je nabízel veřejnosti," uvedla hlavní organizátorka Helena Spurná, sekretářka HC Olomouc.

Zde naleznete krátké video z akce.

FOTO: Zdeněk Polák