FOTO: Hokejisté turnaj ve stolním fotbálku nevyhráli, nejvíce se dařilo Divišovi s Halászem

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Ve čtvrtek 24. ledna se ve večerních hodinách konal v olomouckém D2 Clubu turnaj fanoušků Mory ve stolním fotbálku. Hráče hanáckého mužstva reprezentovaly na této akci hned čtyři dvojice. Nejlépe z nich se umístilo duo Richard Diviš a Tomáš Halász, absolutním vítězem turnaje se stal tým Atria Mortis.

Čtyři páry z řad hokejistů Mory se zúčastnily čtvrtečního turnaje ve stolním fotbálku, který se konal od 18 hodin v olomouckém D2 Clubu. Z hráčů se ho účastnili Richard Diviš s Tomášem Halászem, Roman Rác s Robinem Staňkem, Jakub Bartoň s Tomášem Zbořilem a Michal Vodný s Ondřejem Švaňhalem.

„Hráčů přišlo dost, za což jsme rádi. Je pravdou, že účast nejdříve přislíbily tři hráčské týmy, na poslední chvíli se však sami přihlásili Kuba Bartoň s Tomášem Zbořilem. Byli jsme ale rádi za čtyři hráčské týmy, protože jsme tak mohli každý nasadit do jedné skupiny,“ komentoval účast hokejistů fanoušek Agent, hlavní organizátor akce, který poté přiblížil systém turnaje.

„Vytvořily se čtyři skupiny po čtyřech týmech, přičemž do každé skupiny byl nasazen jeden tým hráčů, aby si všichni fanoušci, kteří se turnaje zúčastní, mohli proti hráčům zahrát. Ze skupiny následně postupovaly dva nejlepší týmy, a poté se hrál klasický ‚stromek‘ (play-off),“ prozradil Agent. Ten také poděkoval všem sponzorům, hokejistům i fanouškům.

„Rád bych poděkoval všem, kteří přispěli do turnaje věcnými cenami. Tedy HC Olomouc, D2 Clubu a mně (smích). Rád bych ale také poděkoval hráčům a fanouškům Mory, kteří dorazili a společně vytvořili parádní atmosféru celé akce.“

Turnaj si pochvaloval i Tomáš Halász, jenž ve dvojici s Richardem Divišem skončil nejlépe ze všech týmů složených z hokejistů. „Je to příjemné posezení s fanoušky zpestřené o fotbálek, i když já tento sport nemám rád, moc mi nejde. Divoch (Richard Diviš) mě ale přihlásil, tak jsem tedy přišel. A docela se bavím,“ přiznal během akce olomoucký gólman, který poté uvedl, jakým způsobem byl vlastně do turnaje zapsán.

„Já jsem tady týden nebyl, a když jsem přišel, tak mi jen (Divoch) řekl, že už jsem přihlášený,“ vysvětloval dvaadvacetiletý hokejista.

A jak si mladý brankář pochvaloval spolupráci s Divišem? „Podobně jako na hokeji jsem byl i u fotbálku vzadu. Nebylo to nejhorší. Divochovi to ale vepředu moc nešlo, vázlo to tam, a sám jsem na to nestačil,“ pravil s úsměvem Halász.

Pořadí kategorie hokejistů

1. Richard Diviš – Tomáš Halász