FOTO: Hráči HC Olomouc obsadili Dolní náměstí kvůli natáčení reklamního spotu

Karolina Martinková
O L O M O U C – Obyvatelé Olomouce byli svědky zajímavé podívané. Na Dolním náměstí mohli pozorovat šestici hráčů HC Olomouc, jak v kompletní výstroji hrají na kamenné dlažbě hokej. Událost vzbudila mnoho pozornosti a kolemjdoucí se zastavovali, aby si neobvyklý trénink vyfotili či natočili. Nejednalo se však o nekonvenční přípravu na novou extraligovou sezónu, ale o natáčení spotu na propagaci třídění odpadu.

Natáčení se účastnil brankář Martin Falter, obránci Robin Staněk a David Škůrek a útočníci Vilém Burian, Jan Knotek a Kevin Sundher. V roli rozhodčího se představil trenér brankářů Jan Littner. Před kamerou strávili šest hodin a za úkol měli natočit spot na propagaci třídění odpadu. Zapojili se také fanoušci, kteří svým fanděním reklamě dodali skutečnou hokejovou atmosféru.

Na všech velkých akcích, jako jsou i hokejová utkání, samozřejmě vzniká ohromné množství odpadu, a to především skrze prodej občerstvení. Až do letošní sezóny neměli fanoušci příležitost odpad třídit. Nyní však tuto možnost mají díky novým sběrným nádobám pro to určeným. Jak se ovšem na zimní stadion dostaly? „Oslovili jsme Technické služby města Olomouce a Statutární město Olomouc ohledně možností třídění odpadu na zimním stadionu. Jelikož je pan Petřík, ředitel TSMO, vstřícný a (nejen) do záležitostí třídění odpadu zapálený, seznámil nás se zástupci společnosti EKO-KOM, se kterými bylo výborné jednání. Také na tématu humorného spotu jsme se shodli okamžitě,“ řekla marketingová manažerka HC Olomouc Zuzana Němcová.

„Na projektu spolupracuje HC Olomouc, Technické služby města Olomouce a AOS EKO-KOM. Cílem projektu je umožnění všem návštěvníkům sportovního areálu třídit odpady během trávení volného času při sportovních či kulturních událostech. V interiéru stadionu jsou rozmístěné nové sběrné nádoby na tříděný odpad. Nově vznikající propagační spot využívá hlavní myšlenky celorepublikové kampaně se sloganem ‚Život dává smysl, když je vše na svém místě. Má to smysl, třiďte odpad.‘ řekl o natáčení Ing. Lukáš Grolmus, ředitele oddělení komunikace EKO-KOM, a.s.

Pro hráče to samozřejmě byla zcela nová zkušenost a nevěděli, co od natáčení čekat. „Nejlépe by sami vystihli, jaký měli pocit z dobře odvedené práce, která byla zároveň zábavou. Někteří se zmiňovali i o změně povolání,“ smála se Zuzana Němcová a dodala: „Natáčení vyžadovalo pečlivou přípravu a bylo časově náročné. Hráči strávili na náměstí v bruslích a kompletní výstroji šest hodin. Také fanoušci přišli kluky podpořit a aktivně se zapojili.“

Náročné odpoledne před kamerou si nakonec všichni užili. „Ráda bych poděkovala nejen společnosti EKO-KOM, TSMO a SMO za možnost být součástí takového projektu, ale především také hráčům a fanouškům. Byli úžasní. Viděla jsem pár záběrů a už se nemůžu dočkat konečného výsledku. Na ten se můžeme těšit přibližně v druhé polovině září,“ řekla Zuzana Němcová.