FOTO: Sportovní dětský den s HC Olomouc slavil úspěch, na zimák si našlo cestu přes 300 fanoušků

Karolina Martinková
O L O M O U C – V sobotu 6. června se na olomouckém zimním stadionu konal sportovní dětský den s HC Olomouc. Akce, která trvala od 9 do 13 hodin, přilákala přes 300 malých i velkých fanoušků hokejového týmu Hanáků. Na jedenácti stanovištích si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet své sportovní dovednosti a hokejové znalosti. Na každého soutěžícího pak čekal nejenom diplom za účast, ale také drobná odměna.

Své sportovní nadání a hokejové vědomosti si nakonec na dětském dni s HC Olomouc vyzkoušelo přes 150 dětí. Pro jejich rodiče pak byl nachystaný hokejový kvíz, ve kterém je čekaly záludné otázky čerpající především z článků z populární rubriky Helmu dolů!.

Všichni účastníci mohli otestovat své schopnosti u celkem jedenácti stanovišť. U nich jim s plněním úkolů pomáhali hráči HC Olomouc, ale také házenkářky z DHK Zora Olomouc. Sportovci hanácké metropole tak spojili síly, aby pro děti uspořádali zábavné dopoledne. „Je to tady super! Na to, jak je venku krásně, přišlo opravdu hodně lidí. Je fajn, že dali přednost téhle akci,“ řekla o dětském dni házenkářka Klára Sovová, která měla na starost skládání puzzle. „Myslím, že děti se disciplínami určitě baví. Aspoň u nás se všichni smějí, až se za břicho popadají,“ dodala s úsměvem.

Krom puzzle si mohly děti vyzkoušet třeba házení míčků, poznávání věcí po hmatu, slalom, anebo namotávání tkaničky na dřevěnou pálku. Poslední zmíněnou disciplínu měl pod dozorem brankář Tomáš Pospíšil. I jemu se celá akce líbila. „Je to paráda, hlavně pro děti, samozřejmě. Upřímně jsem čekal mnohem menší návštěvu, vzhledem k tomu, jaké je venku nádherně. Je to pro mě milé překvapení,“ ocenil mladý gólman. Měl samozřejmě možnost všimnout si, co se děje na ostatních stanovištích. „Taky bych si některé věci rád zkusil,“ zamyslel se. „Ale zatím jsem si vyzkoušel jen ty svoje pálky,“ smál se brankář juniorky.

„Akce je super, moc se nám tu s dcerou líbí,“ chválila dětský den jedna z maminek, Jiřina Kropáčová. „Dozvěděla jsem se o tom díky synovi, který hraje za olomouckou juniorku (Jan Kropáč – pozn. red.). Na klubových stránkách jsem si všimla upoutávky a s návštěvou jsem neváhala. Pokud by se něco takové konalo i příští rok, určitě bychom přišly znovu.“ Její dcera Bětka doplnila: „Moc mě to tady baví. Nejvíc se mi asi líbila střelba na bránu, trefila jsem se čtyřikrát.“ Vzhledem k tomu, že děti měly čtyři pokusy, byl Bětčin bezchybný výkon hodný obdivu.

Celou akci si pochvaloval i marketingový manažer HC Olomouc, Mario Cartelli. „S tímto nápadem za mnou přišla Zuzana Spurná (redaktorka webu HCO – pozn. red.). Z počátku jsem trochu váhal, protože různých akcí ve spolupráci s našimi sponzory bylo letos celkem hodně. Když to tu teď ale vidím, jsem velmi rád, že jsme to zorganizovali. Upřímně doufám, že to nebyl „nultý ročník“, tedy poprvé a naposled, ale naopak, že se akce bude opakovat a bude ještě lepší, než letos.“ I on byl potěšen velkým zájmem fanoušků. Dětský den konec konců dnes v Olomouci nepořádal jen hokejový klub, obyvatelé města si mohli vybírat z bohatého víkendového programu. „Návštěvnost mě určitě překvapila! Byla tady spousta dětí, všichni se skvěle bavili. Lidí přišlo opravdu hodně, jsem za to moc rád.“

Zajímalo nás, jestli si nějakou disciplínu vyzkoušel on sám. „Ano, zkusil jsem si kvízy, puzzle a nošení míčku na hokejce.“ A jak hodnotí spokojenost návštěvníků? „Vždy je samozřejmě co zlepšovat, ale jsem si jistý, že to děti bavilo. Já jsem ostatně přivedl svoje děti a ty to bavilo opravdu hodně, takže myslím, že to bylo fajn,“ zakončil s úsměvem marketingový manažer olomouckého klubu.

Kdo se dětského dne účastnil

Patronkou celé akce byla Tereza Mačková.

Za hokejisty HC Olomouc se představili: Robin Staněk, Michal Vodný, Lukáš Králík, Alex Rašner, Milan Ostřanský, Tomáš Valenta, Tomáš Pospíšil, Petr Kafka, Tomáš Török, Adam Zeman, Dominik Hajšman, Jakub Urbisch a Jakub Galvas.

Házenkářky DHK Zora Olomouc zastoupily: Anna Gebre Selassie, Klára Sovová, Ivana Salašová a Lucie Rašková.

Ceny do soutěže daroval hypermarket Globus, občerstvení zajistil Arktic Casual Food. Rekvizity na stanoviště poskytli ZS a MŠ Nemilany – Olomouc a TOM Tuři 4105. Všem partnerům akce děkujeme.