Foukl jsem to gólmanovi pod lapačku, popsal svou trefu Matěj Pekr

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Ve středečním utkání mezi Olomoucí a Šumperkem viděli diváci jen jedinou trefu, kterou vsítil domácí útočník Matěj Pekr. Kohouti tak díky němu vybojovali svou první výhru v sezóně. „Bylo to hodně těžké, ale nakonec jsme to zvládli,“ komentoval Pekr tříbodový úspěch svého týmu.

Zápas prvního kola měl pro Kohouty i šumperské Draky jistě ohromný náboj. Vždyť kromě toho, že hráči obou týmů byli nažhaveni na začátek sezóny, tak se hlavně jednalo o krajské derby. „Samozřejmě jsme chtěli vyhrát, navíc se Šumperkem, ale bylo to hodně těžké. Určitě jsme nepodali optimální výkon a máme jistě co zlepšovat. Na druhou stranu se nikdy se Šumperkem nehraje hezký hokej. Nemá totiž žádný styl, špatně se s ním hraje,“ zhodnotil Matěj Pekr středeční klání.

⇒ Střelec jediné branky zápasu Matěj Pekr

Moru v utkání hlavně podržel Libor Kašík, který lapil všechny střelecké pokusy Salithu. „Na to, jak Káša zachytal, snad ani nenajdu slova. Více jak půlka výhry patří jemu,“ pochválil forvard Kohoutů talentovaného brankáře.

Díky čistému štítu Kašíka tak stačilo olomouckému mužstvu vsítit jen jeden gól, o který se postaral právě Pekr. „Jirka Řípa mi nahrál do mezikruží, odkud jsem to foukl gólmanovi pod lapačku.“

V závěru prostřední dvacetiminutovky byl za zásah do oblasti hlavy a krku vyloučen na 5 minut plus do konce utkání domácí bek Jakub Bartoň. „Hráč měl stoprocentně hlavu dole. Ale jestli to byl faul, tak to neřeknu,“ vrátila se pětadevadesátka Mory k incidentu z 38. minuty.

Celkem za utkání rozdal hlavní sudí devatenáct dvouminutových trestů, často se tedy v pěti na obou stranách nehrálo. „Rozhodčí měl takový metr, i když třeba Tomáš Sedlák tvrdil, že simuluji, přitom on sám je abnormální simulant. Na to, co předvádí on, nemá nikdo,“ řekl Pekr.

Kohouti tak mají za sebou dobrý vstup do sezóny, ke konci základní části je to ale stále ještě daleko. „Zkusíme výhru potvrdit ještě venku. Je to ale teprve první kolo, čeká nás ještě dlouhá cesta.“