HC Olomouc zavádí novinky u mládeže. Kohouty posílí i noví trenéři

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Hokejová Olomouc není pouze o A-mužstvu, ale také o dvanácti týmech mládeže. Před novou sezónou se chystají změny nejen pro dospělé hokejisty, ale také mládež. Realizační týmy posilují o nové trenéry, vedení klubu chystá rozpisy tréninků a nová pravidla. „HC Olomouc nemyslí jen na A tým, ale i na mládež. Plně si uvědomujeme, že A tým nemůže kvalitně existovat bez mládeže a naopak,“ tvrdí sportovní manažer Josef Podlaha.

HC Olomouc se rozhodl zvýšit počet a kvalitu trenérů „vychovávajících“ společně s rodiči a školou děti trénující a hrající v olomouckém klubu. Stávající počet trenérů není konečný. „Novými trenéry v klubu jsou Jiří Rech, odchovanec HC Olomouc a Martin Půček, který v olomouckém klubu v minulosti působil,“ nastínil Podlaha. Zatímco Jiří Rech povede starší dorost, Martin Půček se bude věnovat sedmé, osmé a čtvrté třídě. „Do složení realizačních týmů a plánů přípravy významně zasahuje a pomáhá s nimi Honza Tomajko, za což jsem velmi rád,“ prozradil sportovní manažer. Celý seznam trenérů olomoucké mládeže najdete zde.

Snahou vedení klubu je, aby u byl u každé kategorie dostatečný počet kvalifikovaných trenérů, a tím byl zajištěn správný hokejový rozvoj dětí. „Klubu se podařilo zajistit dostatečný prostor sportovišť, na kvalitní letní přípravu před sezónou 2016/2017 pro všechny kategorie. Trénovat se tak bude na umělé ploše Sigmy, v tělocvičně, na hřišti, v gymnastickém sále, a podobně,“ poodkryl Jan Tomajko.

„Kvůli lepší informovanosti rodičů, a tím i dětí, jsme se rozhodli uveřejnit Koncepci výchovy mládeže, které se chceme v budoucnu držet. Naším cílem je děti naučit nejen správné technice přihrávek, střelbě nebo bruslení, ale také to, že hokej má být především hrou, zábavou, která má mladé hokejisty vychovávat pro život, učit je vyhrávat, ale také se vyrovnat s prohrou,“ řekl šéftrenér HC Olomouc Tomajko.

Po pár týdnech volna, znovu začíná suchá příprava, a to všem týmům bez výjimky. Týdny v tělocvičnách, na hřištích nebo v posilovnách tak čekají i mladé Kohouty. „Letní příprava 2016 začíná všem kategoriím od přípravky po starší dorost v pondělí 2. května. Kde a kdy odstartuje příprava jednotlivých týmů lze najít a stáhnout na webových stránkách. Výjimku tvoří pouze juniorka, které skončila sezóna o pár týdnů dříve, přípravu tedy začala už 18. dubna,“ upřesnil Josef Podlaha. Vedení klubu připravilo i podrobný rozpis tréninků během léta.

Olomoucký klub přišel ještě s další novinkou. Součástí nového odkazu „dokumenty“, který lze najít pod záložkou „mládež“, nebudou jen rozpisy tréninků. „V následujících dnech a týdnech budeme prostřednictvím webových stránek informovat rodiče, na co se dané kategorie ve kterém přípravném období zaměřují a jaká pravidla chování budeme požadovat po trenérech, hráčích i samotných rodičích,“ dodal závěrem Josef Podlaha.