Hanáky čeká v Liberci poslední šance, jak si před baráží zvednout sebevědomí

Matěj Langer
O L O M O U C – V posledním domácím utkání skupiny play-out se Kohoutům nepodařilo dotáhnout zápas do vítězného konce, jelikož soupeř z Karlových Varů ovládl celou druhou dvacetiminutovku a bral tři body. Nyní však Mora vyráží k poslednímu zápasu před baráží, a to do Liberce, kde si budou moci naposledy pozvednout sebevědomí. To, jestli se jim to podaří, můžete sledovat v neděli od 15 hodin.

Páteční večer patřil v olomoucké plecharéně A-týmu, který přivítal ve svém posledním zápase před domácím publikem západočeskou Energii. Po velmi vydařené úvodní třetině, kterou Hanáci jak střelecky, tak gólově ovládli, se mohlo zdáti, že Kohouti míří k jasnému vítězství. Energetici však v prostřední zvládli obrátit vývoj utkání a nakonec jej dotáhli do vítězného konce.

⇒ Útočník Jan Knotek

V neděli mají svěřenci Petra Fialy poslední možnost pozvednout si sebevědomí do dalších velmi důležitých utkání v rámci baráže. „Určitě chceme do utkání jít naplno, abychom se do toho pořádně dostali před baráží, která nás bohužel čeká. Musíme samozřejmě hrát na 100 procent se vším všudy, takže žádné oddechové tempo v posledním zápase neplánujeme,“ velmi jasně zdůraznil útočník Jan Knotek budoucí herní styl Kohoutů v posledním utkání play-out.

Je sice možné si myslet, že mužstvu chybí tahouni, jenž jsou zranění, ale zdá se, že tomu tak není. „Bereme to jako fakt. Zranění jsou v každé sezóně, kterékoliv mužstvo se s tím potýká, takže je potřeba se s nimi vypořádat a zvládnout to i bez nich,“ ví.

Na druhé straně se Liberec s marodkou svých důležitých hráčů tolik nepotýká, ovšem v posledním vzájemném zápase, kdy dokázala Mora porazit právě Severočechy 3:2, nasadil liberecký mančaft „omlazenou“ sestavu, která dokázala vstřelit Trvajovi dva góly. I přesto však utkání Bílí Tygři tehdy prohráli a dle slov trenéra Pešána to bylo především kvůli vlastním trestům a četné hře v oslabení.

Zajímavosti zápasu

⇒ Kohouti poslední 4 zápasy odehráli s konečným výsledkem 3:2, či 2:3. Dvakrát se radovali ze zisku 3 bodů.

⇒Liberec má jistou účast v extralize i pro příští sezónu.

⇒ Poslední vzájemné utkání na ledě Hanáků liberečtí prohráli.

Proto tedy nelze odhadnout, zda Liberec dá opět šanci mladým hráčům, nebo si svůj poslední zápas v této sezóně budou chtít Severočeši řádně užít v plné parádě před vlastním publikem. „Myslím si, že opět nasadí mladší kluky nebo hráče, kteří jsou na rozhraní prvního mužstva. Ti budou hrát hlavně proto, aby se tam udrželi. Dá se tedy předpokládat, že jejich poslední zápas nebude z jejich strany odevzdaný,“ uvažuje Knotek o možné sestavě soupeře, která by mohla na Kohouty na severu Čech čekat.

⇒ Bílí Tygři Liberec

Tomu, že Liberec v poslední době nasazuje spíše mladé hráče svědčí také fakt, že jejich nejproduktivnější hráč ve skupině play-out je teprve dvaadvacetiletý. A právě tahounem Bílých Tygrů je Radim Šimek, který se se 4 body (2+2) krčí až na sedmém místě v kanadském bodování play-out. Tři příčky nad ním obsazují olomoučtí Kohouti (Řípa, Jaroměřský, Buc), kteří mají až na Buce o jeden kanadský bod více.

Tento zápas nám tedy uzavře samotnou extraligu a nyní už bude pouze na samotných hráčích, jak se poperou o účast v domácí nejvyšší lize i na příští rok.

Pro fanoušky, kteří nebudou moct dorazit na stadion, bude připravený textový on-line přenos. Vstupné na liberecký stadión je do všech sektorů za 50 Kč, děti do výšky 140 cm platí pouze 50 procent z částky.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Urbisch – Majeský, Janáček, Škůrek, Ondrušek, Houdek, Jaroměřský, Rašner – Buc, Knotek, Laš – Kucharczyk, Marosz, Řípa – Pekr, Herman, Matai – Zuzin, Patera (C), Vodný. Trenér: Petr Fiala.

Bílí Tygři Liberec: Vaněček – Kolmann, Výtisk (C), Derner, Ulrych, Plutnar, Šimek – Dlouhý, Jonák, Jelínek, Mikyska, Krenželok, Psota, Vlach, Urban, Valský, Filippi, Bakoš, Miškovský. Trenér: Filip Pešán.