Hráli jsme příliš moc oslabení, mrzelo po utkání Jakuba Hermana

Jan Matúš, Vojtěch Drbohlav
M L. B O L E S L A V – Olomouci se utkání v Mladé Boleslavi nevydařilo dle představ a Hanáky musí mrzet především velký počet vyloučených hráčů, protože všech šest branek, které v utkání padly, vstřelili oba týmy v přesilových hrách. Bohužel však pro Kohouty dala Mladá Boleslav o dva góly více, a tak hosté odjíždějí s prázdnou. „Oslabení nám vzala obrovskou spoustu sil a navíc nám i znemožnili se nějak vrátit zpět do utkání,“ pověděl smutně po zápase Jakub Herman.

V neděli se olomoučtí hokejisté vydali do Mladé Boleslavi, které chtěli odčinit porážku z prvního vzájemného střetnutí, ve kterém Bruslaři porazili Kohouty, a tak Mora chtěla získat dané tři body zpět. Jenže vstup do utkání Hanákům vůbec nevyšel, protože se během prvních vteřin odebrala na trestnou lavici hned trojice hráčů a dva z nich byli právě na straně Olomouce. Mladá Boleslav tuto nabídku rychle využila, a dostala se tak do rychlého vedení, které se Bruslařům podařilo ještě o pár momentů později ještě navýšit další brankou.

⇒ Útočník Jakub Herman

„Do každého zápasu jdeme od nuly a bohužel to proti Mladé Boleslavi nevyšlo. Udělali jsme zbytečné fauly a následně jsme dostali dva rychlé góly, od kterých se to už vše odvíjelo,“ mrzelo po utkání špatný start do utkání útočníka Jakuba Hermana.

Hanáci si navíc po své druhé inkasované brance vzali už ve čtvrté minutě oddechový čas, ve kterém chtěl trenér Fiala především nabudit mužstvo, protože do konce utkání ještě stále zbývalo mnoho času. „ Trenéři nás především chtěli nabudit, protože jsme do utkání vstoupili hodně špatně a chtěli nám dodat nějaký impuls, protože do konce utkání přece jen zbývalo ještě dost času, ale pak už se nám to bohužel obrátit nepodařilo,“ pověděl k vybranému oddechovému času.

V celém utkání padalo také hodně trestů, protože jen na straně Olomouce hlavní rozhodčí viděli hned třináct faulů a navíc byl ještě do konce utkání vyloučen i útočník Dlouhý, který v průběhu druhé třetiny seslal tvrdě k ledu domácího Broše. „ Fauly to zřejmě byly, protože bychom jinak nebyli vylučovaní a my si prostě na tohle musíme dát pozor, protože na hlavní rozhodčí je nyní vyvíjen zcela jiný tlak, a tak si na tohle musíme zvyknout a nesmíme se nechávat tolik zbytečně vylučovat, protože nás tato oslabení stojí moc sil,“ litoval velkého počtu vyloučení olomoucký útočník.

Mora v celém utkání hrála i velký počet hned dvojnásobných oslabení, kdy v některých případech hrála Mladá Boleslav téměř celé dvě minuty proti třem. Právě velký počet vyloučení se projevil i na tom, že všech šest branek, které v zápase padly, vstřelili oba celky jen a pouze v přesilových hrách. „V utkání jsme hráli i strašně moc oslabení ve třech, která nám vzala obrovskou spoustu sil. Tohle se nesmí stávat, protože když takhle hrajete skoro celý zápas, tak snad ani nemůžete pomýšlet na to, že byste potom vyhráli,“ dodal ještě k velkému počtu oslabení.

⇒ BK Mladá Boleslav

I Mora své jediné dvě branky v utkání vstřelila ve svých početních výhodách, jenže branky Patery a právě Hermana padly až v posledních dvou minutách utkáních, a tak už olomoučtí hokejisté neměli dostatek času, aby se alespoň pokusili utkání vyrovnat. „Zuzin mě v naší přesilové hře pěkně našel a já už to poté jen vstřelil do prázdné brány. Naše branky však přišly už příliš pozdě a v podstatě to už byla jen taková kosmetická úprava konečného výsledku,“ popsal sovu gólovou trefu hráč s číslem 71 na zádech.

Mora si tedy připsala svou druhou porážku v řadě, když podlehla Mladé Boleslavi na jejím ledě 2:4. Už v úterý však čeká Olomouc další extraligové utkání, protože Kohouti na svém ledě přivítají Plzeň, a tak se v plecharéně sehraje další velice důležitá bitva dvou týmu, které od sebe dělí pouhý jeden bod. „Tento nevydařený zápas snad už bude za námi a my musíme jít dál zápas od zápasu. Bohužel se stalo a prohráli jsme, ale my musíme pokračovat dál. Utkání opět začne od nuly a my už nesmíme vůbec přemýšlet nad tím co se stalo v minulých utkáních. Jediné co však musíme zlepšit jsou naše vyloučení, kterých musí být v zápasech mnohem méně,“ dodal na závěr Jakub Herman.