Hráli jsme výborně, tři body jsou zasloužené, říká Roman Vlach

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Po dvou těsných prohrách se Kohouti mohli před vlastními fanoušky radovat z cenný výhry a tří bodů. Hanáci odehráli s Chomutovem velmi vyrovnané utkání, o své výhře však shodou okolností rozhodli už během prvních několika minut. V jedenácté minutě totiž využil hezké akce dvou nejmladších obránců, Galvase s Rašnerem, Roman Vlach, který pohotově tečoval puk za záda Laca. Jak se později ukázalo, jediná branka tentokrát na výhru stačila.

Aby zápas rozhodoval jediný gól, to se v hokeji příliš často nestává. Kohoutům se to ale povedlo v utkání s Piráty a díky přesné teči Romana Vlacha se po šedesáti velmi vyrovnaných minutách mohli radovat z důležitých tří bodů. „Věděl jsem, že bude Alex Rašner střílet, tak jsem se snažil nacpat před bránícího beka a tečoval jsem to na vzdálenou tyč. Zaplať pánbůh, že to tam spadlo,“ usmíval se.

⇒ Útočník Roman Vlach

Piráti Hanáky pořádně potrápili, a to hlavně v posledních dvou minutách, kdy Růžičkovi i Humlovi chybělo ke gólu opravdu velmi málo. Nebo se k Hanákům přiklonilo i trochu štěstí? „Je to tak. Měli jsme trochu štěstí, ale já jsem zastáncem toho, že štěstí se přikloní k tomu, kdo mu jde naproti. Hráli jsme výborně, Braňo (Branislav Konrád) chytal parádně, takže si myslím, že jsou tři body zasloužené,“ řekl hráč, který přišel do Olomouce výměnou za Davida Ostřížka.

Olomoucký útočník potvrzuje, že mu výměna ze Zlína opravdu prospěla. V jedenácti kolech totiž nasbíral čtyři góly a tři asistence. „Cítím se výborně. Když se vyhrává, jde to vidět a hlavně z toho má člověk radost,“ těšilo Romana Vlacha.

Po menších zdravotních komplikacích se do brány vrátil i Branislav Konrád, který si návrat hned osladil čistým kontem. Roman Vlach přiznal, že je návrat olomoucké jedničky těší, současně ale upozornil, že spolehnout se Hanáci mohou na oba brankáře. „Braňo chytal výborně, ale musím říct, že Falťák (Martin Falter) chytal výborně v Liberci. Tam ale nemůžeme vyhrát na jeden gól, takže to rozhodně nebyla vina gólmana. Chytal výborně i v zápase předtím. Braňo teď formu má a budeme doufat, že ji bude mít i dál,“ chválil oba brankáře.

Díky těsnému vítězství nad Chomutovem se Hanáci znovu posunuli tabulkou, poskočili na jedenácté místo, na účast v desítce ale ještě pár bodů chybí. Sledují Kohouti, jak se pořadí týmů postupně mění? „Abych pravdu řekl, tak já moc ne, ale když se to teď chýlí ke konci, asi se podívám, jak to vypadá. Taková vyloženě má věta je, že jdeme zápas od zápasu a uvidíme, jak to na konci dopadne,“ tvrdil hráč nosící na dresu číslo osmnáct.

Olomoucké hokejisty čeká v následujícím týdnu o zápas víc než ostatní týmy. Po jednodenní pauze totiž odcestují k dohrávce 18. kola na led ambiciózní Sparty. Tu ale v minulém utkání dokázali porazit. „V dnešním hokeji je možné všechno. Sparta je výborné mužstvo, ale týmy jsou tak vyrovnané, že my můžeme porazit Spartu, Vary můžou porazit Liberec, takže budu klukům držet palce. Já tam bohužel jet nemůžu, protože je to dohrávka a to kolo jsem už hrál za Zlín,“ prozradil.