Inkasovat šest gólů je dost, alespoň jsme to však nezabalili, tvrdí Jiří Řípa

David Jahoda
O L O M O U C – Celkem čtyři střelci se v úterý večer postarali o šest olomouckých branek na ledě Trenčína. Jedním z dvougólových střelců byl zkušený útočník Jiří Řípa, který svými bodovými příspěvky táhl mužstvo v závěru loňské sezóny. Proti účastníkovi slovenské extraligy odehrál své teprve druhé přípravné utkání v dresu Mory. A věří, že by letos mohl olomoucký dres oblékat častěji, než tomu bylo v minulém roce. „Myslím, že šanci stále mám,“ nechal se slyšet Řípa.

Útočník Jiří Řípa je sice spíše tvůrcem hry, dokazuje však, že mu není ani cizí vzít tíhu okamžiku na svou osobu. Hned dvakrát to potvrdil v Trenčíně, kde Mora odehrála poměrně dost divoké utkání.

„Jsem za ty góly rád. Při první brance se mi povedlo někde mezi kruhy tečovat Škůrovu (David Škůrek) střelu od modré čáry. Puk jsem zasáhl poměrně daleko od gólmana. Řekl bych, že to byl takový můj klasický gól. Buď tečuju, nebo dorážím,“ smál se Jiří Řípa.

⇒ Útočník Jiří Řípa

Druhá branka v podání olomouckého útočníka vypadala naprosto odlišně než ta první. „U druhé branky jsem naskočil na led jako čerstvý hráč. Ondruš (Jiří Ondrušek) mi dal puk do výborné pozice, ocitl jsem se před brankářem, a to už jsem měl jednoduché. Střílel jsem v podstatě do prázdné branky,“ popisoval svou druhou přesnou trefu.

Pozoruhodné bylo skóre na konci zápasu. Mora v posledních dvou zápasech přípravy nedokázala dát víc než jednu branku v základní hrací době, navíc víc než jednou nedovolila skórovat ani soupeři. V utkání s trenčínskými hokejisty ale bylo vše jinak.

„Myslím, že obrany obou týmů moc nefungovaly. My na tom musíme zapracovat. Dostat šest gólů je docela dost. Sice jsme vedli hned zkraje zápasu o jednu branku, pak jsme už ale jenom dotahovali,“ upozorňoval na fakt, že inkasovat tolik gólů v extralize by se nemuselo vyplácet.

Jiří Řípa se kromě negativních věcí ale snažil najít i pozitiva. Nemusel přemýšlet dlouho. Bojovností a zarputilostí Kohouti nevzdali zápas ani za stavu, kdy jim soupeř utekl do tříbrankového trháku. „I trenér nám říkal, že je hezké, že jsme to nezabalili, nakonec srovnali a vyhráli po samostatných nájezdech,“ říká dlouholetý hráč Mory.

Hokejistovi přezdívanému „Řepa“ byly minulý týden vyřízeny střídavé starty do prvoligové Třebíče. Kdekdo si tak mohl myslet, že boj o místo v extraligovém kádru tak pro jednatřicetiletého forvada skončil. Jenže pravda má svůj původ jinde. A kde jej hledat? Možná v opaku přirovnání „zdravý jako řípa“. To totiž u olomouckého útočníka dlouhodobě neplatí. Sám však věří, že zdravotní nepříjemnosti jsou na nějakou dobu ty tam.

„Ze začátku přípravy jsem nebyl úplně zdravotně v pořádku. Odehrál jsem jen zápas v Třinci, kde mi bohužel zlomili nos. V Olomouci pak byl týden volna, nehrálo se, proto jsem jel na dva zápasy do Třebíče. Do té doby jsem měl totiž v přípravě odehrané jen jedno utkání,“ objasnil vše Jiří Řípa.

V Třebíči odehrál přípravné zápasy proti Jihlavě a Českým Budějovicím. V obou si shodně připsal po jedné brance. Po návratu tu olomouckého dresu se střelecky prosadil dokonce dvakrát. Zkušený útočník tak ukázal, že se s ním musí počítat. „Uvidíme, jak to bude. Vše asi rozhodne až start extraligy. Myslím, že šanci mám stále. V mém případě se to také dost odvíjí od zdraví,“ uzavřel.