Jan Knotek: Dříč ledu a Kohout měsíce března

Redakce
O L O M O U C – Měsíc březen je dávno za námi, ještě jednou se k němu ale vraťme. Áčko Kohoutů v něm nasbíralo 17 bodů v jedenácti zápasech za čtyři výhry v základní hrací době, jednu v prodloužení, jednu po nájezdech a jednou brali Hanáci bod za prohru po individuální disciplíně. V prvním jarním měsíci se dařilo i centru elitní formace, Janu Knotkovi, který nasbíral devět bodů. A nejen za bodový zisk jste právě olomouckou dvanáctku zvolili vítězem ankety "Kohout měsíce".

Kohoutům se v posledních zápasech vůbec nedaří. Ještě v březnu se ale Hanáci z jedenácti odehraných utkání šestkrát radovali z výhry a přidali bod, když nestačili na chomutovské Piráty (2:3sn). Janu Knotkovi se ale v těchto duelech podařilo nasbírat devět bodů za čtyři přesné střely a pět gólových nahrávek. A vy, fanoušci olomouckých hokejistů, jste jej za to nezapomněli ocenit. Hráči, který obléká dres s kohoutem už druhým rokem, jste poslali 259 bodů. Na druhém místě skončil Jiří Řípa s 246 hlasy a trojici uzavřel Jiří Trvaj se 149 hlasy. „Můžu za to fanouškům jen poděkovat, vážím si toho,“ řekl Jan Knotek ke svému ocenění.

⇒ Útočník Jan Knotek

Odchovanec pražské Kobry plnil na ledě spíše černou práci, pověst střelců měli totiž především na začátku sezóny jiní hráči. V poslední době ho ale nejen jeho poctivá práce, ale i přesná muška vynesla na místo nejproduktivnějšího hráče, i když v utrápeném týmu. „Asi to tak bude. Skoro celou sezónu jsem hrál ve čtvrté lajně. Moc se ode mě asi nečekaly body nebo góly, spíš fyzický hokej,“ uvažoval.

Shodou okolností se Kohoutem měsíce února stal ještě před několika dny Knotkův parťák z první formace, a to Dávid Buc. Stejně jako olomoucký centr, i Buc nasbíral v březnu osm bodů.

Poměrně netradičně trenéři složili první lajnu ze tří typově si podobných útočníků. A trojici Dávid Buc, Jan Knotek a Marek Laš se v předchozích měsících dařilo. Až po utkání s Chomutovem došlo k prohození útočných trojic, čímž zanikla i první lajna „trvďáků“. „Asi nám ta naše síla pomáhala. Jsme rádi, že se nám poměrně dařilo a mohli jsme tak pomoci týmy nějakými body,“ uzavřel nejproduktivnější hráč Kohoutů v baráži.

Kohout měsíce března – TOP FIVE

1.      Jan Knotek              259 bodů
2.      Jiří Řípa               246 bodů
3.      Jiří Trvaj              149 bodů
4.      Jakub Matai             125 bodů
5.      Dávid Buc                62 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1.        Jiří Trvaj                 41 bodů