Jan Knotek odpovídal off-line! Bitku s Kraldou si pamatuji, usmíval se

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Ve třetím květnovém týdnu začaly Kohoutům dvoufázové tréninky. Hned po prvním z nich usedl k počítači útočník Jan Knotek, aby odpověděl na otázky, které jste mu týden posílali. Osmadvacetiletý centr přišel do Olomouce před třemi lety z Havlíčkova Brodu a i na Rebel, který před rokem sestoupil do druhé ligy. Dotazů ale bylo mnohem víc.

Janu Knotkovi skončila minulá sezóna o něco dřív než zbytku týmu, centra elitní formace totiž ze hry vyřadilo zranění kolene. A právě na průběh rekonvalescence jste se ptali nejčastěji. „Koleno se hojí dobře. Cítím se dobře, nic mě nebolí a všechno probíhá, tak jak má,“ tvrdil dobře naladěný forvard.

⇒ Útočník Jan Knotek

Protože teprve nedávno skončilo mistrovství světa, nechyběla ani dotaz, jestli olomoučtí hráči sledovali výkony slovenského týmu a brankáře Branislava Konráda. „Určitě jsme ho sledovali. Škoda, že nedostal větší důvěru, myslím, že by s ním měli Slováci větší šanci,“ řekl na adresu svého spoluhráče. A jak vidí své vlastní šance na start v národním týmu? „Nevím, jestli to byly úplně výkony na reprezentaci, ale budu se snažit, abych hrál dobře, a třeba budu natolik vidět, že šanci dostanu,“ usmíval se.

Před rokem se po dlouhodobých problémech s první ligou rozloučil Havlíčkův Brod, kde Jan Knotek strávil několik sezón a patřil k oporám Rebelu. Do Olomouce přišel právě z Havlíčkova Brodu, jak vnímal sestup týmu z Vysočiny? „Je to škoda, protože jsem tam prožil pár let a měl jsem to prostředí rád. Už tam ale nejsou lidé, za kterých to fungovalo, tak jsem to moc neprožíval,“ prozradil.

A právě ještě k první lize a Knotkově působení v Rebelu se vztahoval další dotaz. Pamatuje si hráč, který nosí dvanáctku na dresu, svou bitku s Lukášem Králíkem? „Pamatuji, protože je to zatím moje jediná ostřejší bitka v kariéře. Kralda mě pěkně trefil na čumák, tak tam byla trocha krve,“ smál se.

Jednoho z fanoušků také zajímalo, jak ovlivňuje stěhování z klubu do klubu rodiny hráčů. „To k tomu patří, já ještě rodinu nemám, ale přítelkyně už to se mnou musí absolvovat a děláme si domov zrovna tam, kde hraji. Naštěstí zatím nejsem typ hráče, co by měnil působiště každý rok,“ odpovídal s úsměvem.

Všechny odpovědi olomouckého centra najdete zde.