Jan Lukáš na Hané působit nebude, Tomáš Vošvrda podepsal na dva roky

Klub
O L O M O U C – Přestože ještě před pár týdny vypadala situace okolo gólmanů v olomouckém týmu vyřešená, nebylo tomu tak. Jan Lukáš, který strávil poslední ročník v juniorce a do áčka nakoukl až v samém závěru ročníků, měl spolu s Tomášem Halászem tvořit dvojici pro nadcházející sezónu. Nyní je však všemu jinak. Nadějný juniorský reprezentant na Hané působit nebude. Celou situaci komentoval majitel mužstva Jiří Dopita.

Před přípravou bylo dáno, že brankářskou dvojici budou tvořit Jan Lukáš a Tomáš Halász. Nyní ale přišel Tomáš Vošvrda. Jak to s gólmany bude?
Budou tu Tomáš Vošvrda s Tomášem Halászem, protože Honza Lukáš se rozhodl jít vlastní cestou. Má totiž takovou představu, že by tady výkonnostně strádal. Se svým trenérem má jiné plány a my jsme mu v nich nechtěli bránit. Sice bychom na sílu mohli, ale měli bychom akorát gólmana, který tu nechce být. Proto jsme se domluvili, že ho uvolníme a následně se domluvíme na přestupu.

Majitel klubu Jiří Dopita

Honza Lukáš už tedy pod smlouvou v Olomouci není?
Honza už u nás pod smlouvou nebude. Doufám, že se to dořeší během chvilky. Dotahuje to s nimi generální manažer Erik Fürst, údajně by se mohl stát hráčem Sparty Praha nebo Lva Praha. To nevím jistě.

Tomáš Vošvrda přišel do Olomouce až tedy na podnět Lukášova odchodu?
Samozřejmě. Museli jsme zareagovat rychle na to, že Honza Lukáš tu nechce být, a sehnat nového gólmana. My jsme s ním počítali, chtěli jsme mu dát šanci. Byli bychom i rádi, že by v A-týmu byl konečně nějaký odchovanec. Honza však zvolil tuhle cestu a my s tím nemůžeme nic dělat.

Tomáš Halász tu bude druhým rokem a také bude jistě chtít bojovat o jedničku. Bude to dobré jak pro Vošvrdu, tak pro Halásze, že bude mezi nimi konkurence?
Já myslím, že i minulý rok toho Tomáš (Halász) odchytal docela dost. Samozřejmě Libor Kašík měl vynikající sezónu, stejně jako tu předtím, takže jeho výchozí pozice byla o něco lepší. Nemůžeme však spoléhat jen na jednoho gólmana. Tomáš Vošvrda toho má už hodně odchytaného. Víme, že je to kvalitní brankář se zkušenostmi ze zápasů za Liberec. Uvidíme, jak se o to poperou. Ten lepší pak bude chytat. Budeme rádi, když budou chytat oba a my budeme mít k dispozici dva kvalitní gólmany.

Myslíte, že jeden z nich může nahradit Libora Kašíka?
Jednoznačně. Libor chytal výborně, to bezpochyby. Myslím si ale, že můžou Libora nahradit.

Foto: hcbilitygri.cz