Je ještě potřeba vyhrát tři, čtyři zápasy, říká Kohout měsíce Branislav Konrád

Kamila Řezníčková
O L O M O U C – Měsíc leden je již daleko za námi, pojďme se ale za ním ještě ohlédnout. V prvním měsíci roku si Kohouti připsali na své konto třináct bodů z devíti zápasů. Do všech devíti odehraných utkání naskočil Branislav Konrád, který si v nich připsal jedno čisté konto a byl fanoušky zvolen Kohoutem měsíce. Celkově získal v tradiční fanouškovské anketě 425 bodů a s velkým náskokem porazil druhého Romana Vlacha.

První dva zápasy po Novém roce se Kohoutům nevydařily, ale již v tom následujícím přehráli na domácím ledě Vítkovice poměrem 5:0. Branislav Konrád vychytal čisté konto a byl zvolen hráčem utkání. Druhé čisté konto si mohl připsat o dva zápasy později, na litvínovském ledě, kde sice Hanáci neinkasovali, ale za Konráda, který potřeboval opravit výstroj, na 32 vteřin zaskočil Martin Falter. Ocenění Kohout měsíce jej těší. „Pocity z toho jsou výborné. Konečně se mi to tuto sezonu povedlo vyhrát, po dlouhé době,“ usmíval se devětadvacetiletý gólman. „Jsem velmi rád, že se nám konečně začalo trošku více dařit, že získáváme nějaké body,“ dodával jedním dechem.

Přidal i svůj náhled na vlastní výkony. „Začátek sezony byl výborný. Následně přišel jakýsi útlum, v listopadu a v prosinci na mě dolehla únava, zřejmě ještě z předchozí sezony, která byla velmi dlouhá. Od Nového roku se cítím velmi dobře, tedy, o mnoho lépe než předtím a myslím, že je to vidět i na výsledcích,“ hodnotil sám sebe rodák z Nitry.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Svými lednovými výkony si Konrád řekl o pozvánku do slovenské reprezentace. Za tu odchytal jeden ze tří zápasů, ve kterém inkasoval dvě branky a Slováci podlehli ruskému olympijskému týmu 1:3, když poslední gól dostali při power play. „První zápas jsme hráli dobře, ale bohužel jsme těsně prohráli. Ve druhém utkání jsme zvítězili. A poslední zápas byl třetí ve třech dnech. Vůbec jsme nebyli horší, pouze Švýcarům to tam napadalo. V podstatě z minima šancí vytěžili maximum a náš tým posléze neměl v závěru síly to otočit. Ale dle mého názoru byl celkový dojem výborný,“ vrátil se k reprezentační přestávce hráč nosící dres s číslem čtyřicet dva.

Z reprezentační pauzy se vrátil s drobným zraněním, které mu nedovolilo naskočit do zápasového kolotoče. Do toho se vrátil až v utkání proti Chomutovu, kdy byl zvolen hráčem utkání. „Návrat do brány byl celkem dobrý. Hned na úvod nula, vítězství, takže mě to velmi potěšilo. Pouze škoda, že se nám v dalším střetnutí na Spartě nepodařilo bodovat,“ řekl ke svému návratu do branky slovenský brankář v olomouckých službách. „Nyní máme čtyři zápasy do konce a musíme zabrat. Snad se nám vrátí co nejvíce zraněných hráčů,“ nakousl téma velké marodky, která v poslední době sužuje Kohouty. „V podstatě jsme bez zraněných hráčů nehráli zlé zápasy, ani výsledky nebyly úplně špatné. I přes velkou marodku se nám podařilo vyhrát čtyři zápasy v řadě, ale určitě to není nic příjemného. Doufám, že další hráči se již nezraní, že to takto nějak dobojujeme do konce,“ vyjádřil své přání Konrád.

Brankář Hanáků ještě úplně neztrácí naději, co se týče postupu do vyřazovacích bojů. „Samozřejmě chceme zabojovat o play-off, i když to momentálně bude velmi těžké. Museli bychom vyhrát tři, pokud ne čtyři zápasy a ještě spoléhat na to, jak budou hrát ostatní,“ vypočítává šance Mory. „A s baráží, dokud to nebude matematicky úplně stoprocentní, tak nemáme jistotu. Je ještě potřeba vyhrát ještě nějaké tři, čtyři zápasy,“ hledí Kohout měsíce i na opačný konec extraligové tabulky.

Kohout měsíce prosinec – TOP FIVE

1. Konrád Branislav 		425 bodů