Je škoda, že jsme si tři body nechali proklouznout mezi prsty, litoval Jiří Řípa

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Zápas plný vyloučení a zvratů. Může se zdát jako by se to stalo pro Kohouty klasikou. V utkání s Plzní prohrávali i vedli, nakonec muselo rozhodnout až prodloužení. Olomoučtí sice přišli o tři body, přesto si tak do tabulky připsali alespoň bod. Takovou premiéru si asi Jiří Řípa nepředstavoval, přesto si nestěžoval. „Mně se hrálo celkem dobře. I když to bylo asi opatrnější, ale zkusím svou hru zlepšit do dalších zápasů,“ řekl olomoucký navrátilec.

Pořádné drama! O to se opět na svém ledě postarali Kohouti. Ve dvacátém čtvrtém kole dorazila na olomoucký zimák Plzeň, kterou od Hanáků dělil pouhý bod. Domácí sice vinou častých vyloučení ještě před koncem první třetiny ztráceli už dva góly, znovu ale prokázali, že heslo o bojovnosti nebylo vybráno jen tak a utkání otočili. Jenže ještě před uplynutím základní hrací doby opět smolně inkasovali a rozhodnout tak muselo prodloužení, kde po několika vteřinách skončil puk v síti Olomouce.

⇒ Útočník Jiří Řípa

„Zápas byl docela divoký hlavně kvůli přesilovkám a oslabením, kterých bylo docela dost. Je jen škoda, že jsme na začátku dostali dva góly, protože nástup jsme měli dobrý. Myslím, že prvních deset minut jsme je tlačili, ale pak jsme dostali góly v oslabení. To se pak horko těžko dohání. Nakonec jsme ještě vedli 3:2 a je škoda, že jsme si těsně před koncem nechali tři body proklouznout mezi prsty,“ komentoval vývoj zápasu Jiří Řípa.

Dvoubrankové manko po dvaceti minutách hry sice není příliš velké, přesto se špatně dotahuje. Zvedající se Plzeň navíc rozhodně nebyla jednoduchým soupeřem. Na straně Olomouce stál však Roman Rác, který dal domácím přesně v polovině utkání znovu šanci na body. Pak se ke slovu dostaly dvě předsezónní posily ze Slovenska, jejichž góly od sebe dělilo přesně deset minut. „Byli jsme rádi, že nás stav 0:2 nepoložil a pořád jsme si šli za tím, že máme šanci vyhrát a získat body. Škoda, že nám to uteklo," litoval ztracených dvou bodů.

Trnem v oku však byla jak hráčům a trenérům, tak fanouškům častá vyloučení. Kohouti si ze zápasu odnesli padesát trestných minut a svým způsobem tak navázali na utkání proti Mladé Boleslavi. „Asi je to tak. Rozhodčí si nejspíš nastavili nový trend, ale my si na to musíme dát v dalších zápasech pozor. Šlo i o nějaké fauly hokejkou nebo hlouposti, kdy jsme hráli v šesti, což je úplně zbytečné,“ uvědomoval si třicetiletý hokejista.

A právě v oslabení padly i první dva góly Plzně, když se nejprve v klasické početní výhodě prosadil Petr Kadlec a chvíli před koncem první dvacetiminutovky zvyšoval plzeňské vedení v přesilovce pět na tři Vojtěch Mozík. „To byly takové góly, kdy Trvka (Jiří Trvaj) vůbec nic neviděl. Šlo o nastřelení na bránu, a tohle když gólman nevidí, tak se to těžko chytá. Nebylo to tím, že by nás nějak atakovali a my nebyli sehraní, ale prostě to tam tak zapadlo,“ popisoval inkasované branky.

Kohoutům se sice podařilo utkání otočit a dostat dovedení, jen necelé tři minuty před závěrečnou sirénou se však trefil devatenáctiletý reprezentant Miroslav Indrák. Na obou týmech pak bylo znát, že vsadily na opatrnější hru. „Samozřejmě jsme chtěli tři body, ale asi už pak jen dohrávaly oba mančafty a jsou rády za rozdělení bodů po nastavení,“ tvrdil hráč nosící dres s číslem 21.

Jiří Řípa dostal v zápase proti Plzni svou první šanci vyzkoušet si extraligu v olomouckém dresu. Po vleklém zranění se totiž prozatím rozehrával v prvoligové Třebíči, kde se mu velice dařilo. V devíti utkáních nasbíral sedm bodů za čtyři góly a tři asistence, a tak byl pro absenci Radka Dlouhého povolán zpět. Jak je se svým výkonem spokojený? „Mně se hrálo celkem dobře. I když to bylo asi opatrnější, ale zkusím svou hru zlepšit do dalších zápasů. Mohlo to být lepší,“ hodnotil.

Řípa dostal ve své premiéře nové parťáky. Spolu s Janem Knotkem a Radimem Kucharczykem nastupoval ve čtvrté formaci. „S nimi se mi hrálo výborně. Knoťas (Jan Knotek) je silný hráč, který dokáže podržet puk v rohu a hrát do těla. Kucharda (Radim Kucharczyk) je samozřejmě zkušený hráč, který něco odehrál, takže myslím, že nebyl problém,“ dodal závěrem odchovanec Jihlavy.