Z Prahy je to do Olomouce poměrně daleko, jak se zrodil váš příchod na Hanou?
Čtyři roky jsem působil ve Spartě a po minulé sezóně mi podal pomocnou ruku Erik Fürst. Chtěl jsem se také vrátit už blíž domů, a tak jsem využil toho, že Olomouc je blízko Ostravy. Jsem rád, že jsem tady.

Působil jste ve Vítkovicích, na Spartě, teď vás čeká Olomouc. Všechny tři týmy se od sebe dost liší, co je podle vás hlavní rozdíl?
Jsem tu zatím krátce, ale z předvedené hry, kterou jsem mohl u Olomouce sledovat, vím že to je bojovné, obětavé mužstvo, které sází na týmový výkon, a to se mi líbí. Myslím, že spousta dobrých výsledků se udělala právě díky týmovému výkonu. Je to dobrý základ, na kterém se dá a musí stavět.

Jaká jsou vaše očekávání od nového působiště a jak jste si s trenéry Venerou a Tomajkem rozdělili role?
Doufám, že budu přínosem jak pro trenérský štáb, tak samozřejmě i pro hráče. Zatím probíhá přípravné období, takže komunikujeme, bavíme se o přípravě i o působení na ledě. Role si určitě nějak rozdělíme.

Jak na vás tým zatím dělá dojem?
Myslím, že výborně. Je tu obrovská chuť, nadšení a nasazení, a to se mi líbí.

Jak byste se charakterizoval?
V dospělém hokeji jsem dělal hlavně obránce, takže si myslím, že o tom něco vím. Myslím si, že jsem získal zkušenosti i ve Vítkovicích a na Spartě a dokážu z toho čerpat.

V Olomouci je poměrně hodně mladších hráčů, můžou vám tedy v práci s nimi pomoci právě zkušenosti získané u mládežnických reprezentačních výběru?
Myslím si, že jsem nasbíral dost zkušeností, jednak při působení se staršími a zkušenými trenéry u mládežnických reprezentačních týmů, prací v extralize nebo v konfrontaci s kvalitními evropskými mužstvy v CHL, kdy se nejvíc obohatíte tím, když vidíte, jak to dělají ostatní a poučíte se. Myslím si, že jsem získal zkušenosti i ve Vítkovicích a na Spartě a dokážu z toho čerpat. Obecně věřím tvrdé, poctivé práci.

FOTO (zdroj): hc-sparta.cz