Je tu poslední domácí zápas sezóny! Kohouti hostí Mladou Boleslav

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Olomoučtí měli v úterý ke splnění svého snu hodně blízko. Tehdy se to ještě nepovedlo, nic však není ztraceno! Příležitost napravit své zaváhání mají Kohouti hned v pátek, kdy hostí Mladou Boleslav. Zároveň jde o poslední představení Mory před vlastními fanoušky. Nenechte si zápas, který může Olomouckým otevřít dveře mezi elitu ujít! Přijďte letos naposled Kohouty hnát za vítězstvím! Utkání startuje v pátek od 18 hodin na olomouckém zimním stadionu.

Vyprodaný zimní stadion přihlížel velmi vyrovnanému utkání s Chomutovem a napjatě čekal, o čem rozhodne konečné skóre na světelných tabulích. Hanáci dvakrát vedli, o svůj náskok ale pokaždé přišli. Podruhé poměrně smolně minutu a pár vteřin před koncem základní hrací doby. V prodloužení si vybrali smůlu podruhé, když je dělili pouhé necelé tři vteřiny před samostatnými nájezdy. Do těch se ale Pirátům nechtělo a třetím gólem rozhodli o svém vítězství. „Byli jsme krůček od extraligy. Zůstali jsme minutu před koncem před ní. Stala se chyba, ze které padnul gól, ale to se stává. Jedeme dál, příště hrajeme s Bolkou a zvítězíme v pátek,“ tvrdil rozhodně Jan Knotek.

⇒ Útočník Jan Knotek

V pátek vyjedou Olomoučtí na led plecharény letos naposled. Jejich soupeřem bude druhý prvoligista, který bojuje o vstup mezi českou hokejovou elitu Mladá Boleslav. Bruslařům chybí k postupu velmi málo, během dvou posledních zápasů musí urvat jediný bod. Týmu z města škodovek se během barážových střetnutí dařilo, když vyšel bodově naprázdno jen ve dvou případech, a to v prvním vzájemném zápase s Olomoucí (2:3).

V devátém kole narazil na chomutovské Piráty a podlehl 1:3. V posledním utkání pak porazili kladenské Rytíře 5:3. „Určitě se nikam nepoženou. Bude to takový dost opatrný hokej, Boleslavští budou hrát ze zatažené obrany a vyrážet do protiútoků. Nikam se tlačit nebudou,“ uvažoval hráč s číslem 12 na dresu.

Třetí vzájemné barážové utkání vyšlo lépe domácí Boleslavi, která nad Hanáky zvítězila 4:1. Kohouti se snažili během utkání svou ztrátu ještě dotáhnout, jediným úspěšným střelcem byl ale obránce Jan Jaroměřský. „Skončilo to 1:4, a to je pořád hokejový výsledek. Byli po celý zápas lepší, nám to utkání vůbec nesedlo. Myslím, že zaslouženě vyhráli,“ přiznal šestadvacetiletý hokejista.

Zajímavosti zápasu

⇒ Úspěšnějšími byli během baráže ve vzájemných utkáních Bruslaři, když dvakrát vyhráli (3:2pr., 4:1) a jednou s Kohouty padli (2:3).

⇒ Nejproduktivnějším útočníkem je Bruslařů je olomoucký odchovanec Michal Broš (4+5), mezi obránci je pak jedním ze dvou úspěšných střelců exolomoucký Ctirad Ovčačík (1+0).

⇒ Hanáci i Mladoboleslavští jsou jen krůček od postupu. Olomouckým by stačily dva body, Mladé Boleslavi jeden.

⇒ Olomoucký brankář Tomáš Halász a boleslavský Michal Valent jsou dvěma nejúspěšnějšími gólmany baráže.

Boleslavským se daří především v početních výhodách, Olomoučtí ale v poslední době hrají velmi disciplinovaně a trestnou lavici navštěvují spíše sporadicky. Během dvou zápasů putovali na lavici hanby pouze čtyřikrát. „V tom trendu samozřejmě budeme chtít pokračovat, tohle je klíč k úspěchu. V zápase proti Chomutovu jsme nebyli moc vylučovaní a myslím, že i s Kladnem nám to vycházelo. Jen se toho držet,“ upozorňovala předsezónní posila Hanáků.

Tahounem boleslavského útoku je olomoucký odchovanec Michal Broš (4+5) a kapitán Bruslařů David Výborný (3+6). O dva body méně, tedy sedm, nasbírali Tomáš Klimenta a Pavel Musil (oba 3+4). Třetí místo v žebříčku kanadského bodování připadlo Martinu Látalovi (2+4). Obranné řady zelenobílých jsou ještě o něco vyrovnanější. Tři body mají na svém účtu rovnou čtyři zadáci, a to David Pojkar, Milan Toman, Lukáš Bohunický a Boris Žabka (všichni 0+3). Jedinými dvěma střelci v obranných řadách Boleslavi jsou dvacetiletý Jiří Kurka a exolomoucký Ctirad Ovčačík (oba 1+0).

⇒ BK Mladá Boleslav

Gólmanskou jedničkou Bruslařů je Michal Valent, který se může chlubit úspěšností 91, 97 % a v kolonce průměrně inkasovaných gólů za zápas se objevuje číslo 1,97. „Boleslav má spoustu hráčů, před kterými bychom měli být ve střehu, takže to je těžké vyjmenovávat. Ta jména určitě každý zná. Mají tam i pár mistrů světa. Samozřejmě, že my máme taky pár reprezentantů, ale nevím, jestli máme mistry světa. Jednoho máme na střídačce, ale mezi hráči asi ne. Máme ale také zkušené a dobré hráče,“ tvrdil olomoucký centr.

Kohoutům se dvakrát v řadě povedlo vyprodat stařičký zimní stadion do posledního místa a dopředu je hnala fantastická kulisa. Olomoučtí doufají, že se jim stejný úspěch povede i v posledním domácím utkání sezóny. „Kdy jindy by se měl stadion vyprodat, než když se hrají zápasy o extraligu a mělo by se rozhodnout. Určitě jsme si tím, že byl plný stadion, splnili maličký sen, ale ten větší cíl je stále před námi,“ dodal.

Pro fanoušky Mladé Boleslavi, kteří nevyrazí podpořit svůj tým až na Hanou, bude připraven textový on-line přenos. Utkání je můžete sledovat i díky živému přenosu TipsportTV. Vstupné na stadion je 100 Kč, děti do 10 let (v doprovodu dospělé osoby) mají vstup zdarma. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Vstupenky je možné zakoupit i v den zápasu na pokladnách zimního stadionu, které otevírají dvě hodiny před začátkem utkání, tedy v 16 hodin. Vchody na stadion budou otevřeny od 16:30.

Statistika vzájemných zápasů v 1. lize od sezóny 2003/04

ZVVPRPPPSkóre
Celkem:33112121778:94

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Halász – Cartelli, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Bartoň (C), Staněk, Janáček – Kucharczyk, Ostřížek, Selingr – Marosz, Knotek, Vodný – Pekr, Rác, Herman – Jergl, Diviš, Švaňhal. Trenér: Petr Fiala.

BK Mladá Boleslav: Valent – Pojkar, Toman, Ovčačík, Jindra, Žabka, Bohunický – Mikulík, Výborný (C), Pabiška – Lenc, Broš, Klimenta – Látal, Musil, Starý – Jarůšek, Vrbata, Kubica. Trenér: František Výborný.