Jedna hokejka to schytala, druhá měla na mále, vtipkoval o neproměněných šancích Michal Vodný

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Kohouti mohou být se svým výkonem znovu spokojeni, když si po těsném vítězství nad Pardubicemi připsali už pátou výhru v řadě. Na první gól se sice čekalo až do poloviny utkání, šancí k otevření skóre bylo ale už v předchozích minutách víc než dost. Pár takových měl i útočník Michal Vodný, který sice po zápase hýřil dobrou náladou, přesto však přiznal: „Byl jsem na sebe hodně naštvaný.“

Po téměř týdenní pauze změřili Kohouti síly v utkání s Pardubicemi. Na první gól se čekalo přesně do poloviny zápasu, pak se ale trefili za záda Maxwella právě domácí. Sedm minut před koncem Hanáci navýšili své vedení díky druhé brance, a i když se Pardubice tlačily za srovnáním, Mora dokázala svůj hubený náskok udržet. „Vyhráli jsme za tři body, takže myslím, že dobrý zápas,“ smál se Michal Vodný. „Kromě asi posledních deseti minut, jsme podle mě byli v celém zápase lepší. Od doby, kdy jsme vedli 2:0, musely Pardubice automaticky přitlačit, z čehož pak plynul i gól, který jsme dostali. Myslím, že kdybychom tam v první nebo druhé třetině nasypali nějaké další góly, nikdo by nám nemohl nic říct,“ tvrdil.

⇒ Útočník Michal Vodný

Zatímco s Chomutovem si Kohouti možná až překvapivě lehce poradili, Pardubice byly velmi nepříjemným soupeřem. Ani jeden z týmů si tak nemohl dovolit sebemenší chybu. Jak náročné utkání s týmem z města perníku bylo? „Pro nás je každý soupeř nebezpečný. Třeba Kometa nás tlačila víc. Kdybychom Pardubicím dali víc gólů, mohl to být klidnější zápas, jako třeba s Chomutovem. Všechno se to odvíjelo od toho, že jsme neproměňovali šance,“ uvažoval hráč, který v Olomouci hostuje ze Zlína už šestým rokem.

Kohouti museli páteční utkání ve Zlíně odložit, místo toho tak celý týden jen trénovali. Sami hokejisté nevěděli, jestli jim herní pauza bude v utkání s Pardubicemi vadit, podle hráče, který je známý svým blokováním střel, se výpadek v zápasovém programu přece jen projevil. „V první třetině určitě, protože vstup do zápasu byl hrozně vlažný. Asi bylo vidět, že jsme se prvních deset minut hledali. Díky dvěma přesilovkám, které jsme pak měli, jsme se do toho ale dostali a bylo to lepší,“ připustil vliv vynucené pauzy.

Pardubice navíc měly o motivaci postaráno. Po mizerných výkonech sáhlo vedení východočeského klubu k razantním opatřením, a tak se z týmu poroučela trojice hráčů, zbytku byla udělena vysoká pokuta. Pardubičtí ale především nechtěli připustit podobný debakl jako v utkání minulého kola (Vítkovice – 1:6 – pozn. red.) „Bylo vidět, že do toho zápasu vletěli, chtěli tam nechat všechno a snažili se. Pro nás bylo důležité, že jsme ustáli začátek, a pak už jsme se mohli odpíchnout a hrát svou hru,“ vypíchl důležitý moment zápasu hráč s číslem čtyři.

O velké akce tak nebyla ani na jedné straně nouze. Zatímco v bráně Olomouce čaroval Branislav Konrád, hosté vsadili na kanadskou posilu v podobě Brandona Maxwella. Gólman s kořeny v zámoří proti střelám Olomouckých několikrát vytáhl parádní zákrok. „Chybělo, a to byla asi ta chyba. Sice jsme pak zvýšili na 2:0, ale pořád to nebyl rozdíl dvou až tří gólů, kdy bychom se mohli trochu uklidnit,“ uvažoval čtyřiadvacetiletý hokejista.

Pár nebezpečných střel mířilo na branku hostujícího brankáře i z hole Michala Vodného, gól ale olomouckému útočníkovi přán nebyl. „O tom bych se radši nebavil,“ vtipkoval. „Jedna hokejka to schytala a druhá měla na mále. Byl jsem na sebe hodně naštvaný,“ přiznal. „S hrou jsem spokojený, ale chtělo by to už rozseknout, ať už se mi dýchá trošku líp. Možná to jde někdy v předbrankovém prostoru trochu vidět,“ dodalo obětavé levé křídlo.