Jen jsem puk nahodil, přiznal střelec první branky Jan Mikel

Ondřej Kubát
T Ř E B Í Č - Obráncům Mory to letos příliš nestřílí. Až do utkání v Třebíči byl jediným skórujícím bekem Hanáků Jakub Bartoň, na Vysočině se pak k němu přidal Jan Mikel, který ve třetí minutě otevřel skóre zápasu. Pod tlakem od modré nahodil a trefil se přesně k tyči. „Pouze jsem odhazoval puk. Kluci ale přejeli před gólmanem, takže nic neviděl. Byla to šťastná branka,“ popisoval.

V Třebíči pak mohl Mikela napodobit ještě Alexandr Lhotský, v prodloužení mezi kruhy parádně tečoval ránu od modré, zamířil přesně mezi Hrubcovy betony, domácí gólman ale šťastným zákrokem zkazil Lhotskému radost.

⇒ Kapitán Jan Mikel

„Netrefujeme bránu, trefujeme spíše hráče, puky se odráží od nich. Ne že bychom stříleli hůř než loni, ale spíše se soustředíme, abychom neudělali chybu, proto ta střelba od obránců není tak kvalitní. To se ale prolomí,“ věří kapitán Kohoutů v lepší produktivitu obránců.

Hanáci byli na třebíčském stadionu lepším týmem, o čemž svědčí i poměr střel 31:57 právě ve prospěch Olomouce. Gólman Hrubec však prokázal své kvality a především díky němu Třebíč vydolovala bod.

„Neproměnili jsme šance, trefili jsme tyčku. Hráli jsme dobře, byli jsme o něco lepší, ale se dvěma body jsme spokojení. Konečně jsme prolomili tu sérii proher v prodlouženích a nájezdech. Třebíč je sice v tabulce dole, ale umístění rozhodně neodpovídá tomu, jak hraje,“ všiml si Mikel. „Navíc oba gólmani chytali výborně,“ podotkl.

Utkání dospělo za nerozhodného stavu 1:1 až k samostatným nájezdům. Z týmu Mory jel jako první Roman Rác. „Bylo to překvapení. Romanovi se ale daří na tréninku, navíc gólmani ho neznají. Občas to je vidět i v extralize, že vyjede nějaký mladý kluk. Roman však bohužel nedal,“ komentoval výběr trenérů Jan Mikel.

Prodloužení a nájezdy v sezóně

2. kolo: LIT – OLO 2:1 p

4. kolo: PIS – OLO 3:2 n

5. kolo: OLO – BEN 3:4 p

12. kolo: OLO – BER 2:3 n

16. kolo: TRE – OLO 1:2 n

„Jsou určení nějací hráči, kteří si věří, kteří nájezdy proměňují na tréninku. Je to také ale ovlivněno tím, jak si kdo věří v daný den,“ dodal. Po Rácovi jel Řípa, ale ani on nebyl úspěšný. Vyšlo to až Šedivému, který srovnal na 1:1, opakovaný nájezd ve čtvrté sérii mu ale Hrubec chytil.

Řada tak přišla na Radima Kucharczyka, který nejprve srovnal na 2:2 a vzápětí další úspěšnou střelou zařídil import druhého bodu na Hanou. „Asi si tolik nevěřil, proto nejel dříve. Schovali jsme si ho jako tajný trumf,“ usmíval se Jan Mikel.

Gólman Kašík navíc odchytal další povedený zápas, jednou sice inkasoval a jeho série bez obdržené branky se zastavila na 199 minutách, procenta úspěšnosti si ale mírně vylepšil na 96,55 % a v první lize je stále nejlepší.

Kohouty čeká v úterý tréninková jednotka na zimním stadionu v Přerově, neboť ten olomoucký obsadil koncert, a ve středu už další zápas. Tentokrát doma od 18 hodin proti Písku. A nezapomeňte, že fanoušci v reprezentačním dresu jdou na hokej se slevou!