Jiří Dopita odstupuje z pozice asistenta hlavního kouče

Klub
O L O M O U C – Vedení HC Olomouc oznamuje, že z funkce asistenta trenéra A-mužstva odstoupil Jiří Dopita. Na uvolněný post asistenta trenéra nastupuje Jan Tomajko, rovněž bývalý úspěšný reprezentant České republiky. Ten doteď působil ve funkci trenéra staršího dorostu a na konci loňské sezóny také jako asistent trenéra A-mužstva, které v baráži vybojovalo setrvání v extraligové soutěži. Hlavním trenérem i nadále zůstává Zdeněk Venera.

Jiří Dopita přijal roli asistenta hlavního kouče krátce poté, co ukončil svou aktivní hráčskou kariéru. Svou trenérskou premiéru si odbyl v sezóně 2013/14, kdy společně s hlavním koučem Petrem Fialou byl u postupu do nejvyšší soutěže. Na lavičce A-mužstva pak se stejným kolegou absolvoval i první extraligovou sezónu Olomouce po 17 letech. Před novou sezónou se podílel na vedení přípravy, jeho post však bude nově zastávat Jan Tomajko.

„Odcházím z trenérské pozice z osobních důvodů, které nejsou vyvolány ani personálními, ani finančními důvody uvnitř klubu. Jsem přesvědčen, že i s mým přispěním absolvovalo mužstvo kvalitní letní přípravu, což dokazuje i v přípravných utkáních. Věřím, že nadcházející sezóna dopadne pro Olomouc úspěšně. Více celou věc nechci komentovat,“ uvedl Jiří Dopita.