Jsem hrozně rád za kluky a fanoušky, svěřil se Radim Kucharczyk

David Jahoda
O L O M O U C – Zažil zlaté období vsetínského hokeje, oblékl dres národního týmu a nyní jako velezkušený mazák pomohl mužstvu Mory po sedmnácti letech zpět do extraligy! Řeč není o nikom jiném než o Radimu Kucharczykovi, který se v utkání proti Mladé Boleslavi blýskl dvěma trefami. To, co se okolo děje, si hodlá Kucharczyk pořádně užít, zároveň však dodává: „Byly to opravdu nervy.“

Olomouckým hokejistům pod vedením trenérů Petra Fialy a Jiřího Dopity se povedlo něco, na co se na Hané čekalo několik sezón. V posledním domácím duelu ročníku brankou Jana Jaroměřského zvítězila Mora nad Mladou Boleslaví 5:4 po prodloužení, a nyní si tak může vychutnat, jaké to je být členem extraligové rodiny.

⇒ Útočník Radim Kucharczyk

Jedním z hlavních tahounů mužstva byl i Radim Kucharczyk, který se svěřil, co hráčům probíhalo hlavami před nastavenou pětiminutovkou. „Šli jsme do toho s tím, že v prodloužení chceme ten bod urvat. Baráž, to jsou nervy. Není to už ani o tom chtít si dát puk nebo něco podobného, zkrátka, kdo dá gól, ten jde dál. Nechci říct, že to byl úplně stres, ale už toho bylo dost,“ těžce oddechoval Radim Kucharczyk.

Právě muž s číslem 97 na dresu se postaral hned o dvě z pěti branek svého celku. První z jeho dvou přesných zásahů musel dokonce posvětit až videorozhodčí. „U první trefy jsem nevěděl, jestli jsem dal dřív gól, nebo jsem první drcl do branky. Kluci mi to tam ale pěkně dali,“ popisoval ve zkratce svou trefu. Zároveň dodal: „Pořád to však bylo takové… dívali jsme se, jaký je čas tady, jaký je stav tam (Chomutov proti Kladnu). Byly to opravdu nervy,“ svěřil se čtyřiatřicetiletý útočník.

Do elitní hokejové soutěže se po dvou letech strávených v první lize vrací i Mladá Boleslav. Kohouti i Bruslaři veřejnost doslova šokovali, Chomutovu s Kladnem tak zbyly jen oči pro pláč. Podle „Kuchardy“ to ale vzhledem k průběhu baráže takové překvapení není.

Statistiky Radima Kucharczyka

Body: 2+0

Střely: 6

+/-: 2

Čas na ledě: 19:58

Střídání: 27

Radegast index: 3 (blokování hráče: 1, blokování střely: 0)

„Nečekané to tak úplně není. Myslím, že to bylo hlavně o tom, že jak my, tak ‚Bolka‘ jsme neměli více špatných zápasů po sobě, třeba dva nebo tři. Je (Chomutov a Kladno) to ale potkalo, a to asi rozhodlo. Taky se mi zdálo, že my i Boleslav jsme byli více týmovější než zbylí dva soupeři,“ vyjadřoval se Kucharczyk.

Pět let v řadě válí zkušený forvard v dresu červenobílých, čímž je jedním ze služebně nejstarších hráčů Olomouce. Ovšem až nyní se stejně jako ostatní hráči Mory dočkal obrovského úspěchu. Kucharczyk se také nebál vzít na sebe roli jednoho z tahounů. „X let jsem extraligu hrál a prostě jsem moc chtěl postoupit. Bral jsem si to trochu víc,“ přiznal. „Je to nová výzva, ale že bych z toho byl úplně nějak paf, to zase ne. Jsem ale hrozně rád za kluky a fanoušky,“ pokračoval.

Jak vysoko ve své bohaté hokejové kariéře řadí Kucharczyk postup s Olomoucí? „Titul se Vsetínem byl opravdu fajn, ale tohle… nechci říct, že je to víc, ale myslím, že postoupit je těžší,“ uzavřel člen první útočné letky Hanáků.