Jsem strašně rád, že máme další dva body, těšilo Martina Konečného

Zuzana Spurná
O L O M O U C – V pátek zamířil autobus s mladými Kohouty do hlavního města. Na programu olomoucké juniorky bylo totiž poslední pracovní den utkání s pražskou Spartou a o den později se Slavií. Zatímco proti vedoucímu týmu tabulky se Olomoučtí prosadit nedokázali, v duelu se Slavií urvali po nájezdech dva body. Jediným úspěšným střelcem v individuální disciplíně byl Martin Konečný. „Nájezd se mi povedl tak, jak jsem si ho představoval, a potom už jsem jen doufal, že Kuba (Urbisch) chytí ten poslední,“ řekl.

Juniorská extraliga se pomalu blíží do poloviny základní části. K dvanáctému a třináctému kolu mladí Kohouti vyrazili do hlavního města, aby zabojovali o body nejprve se Spartou a o den později, tedy v sobotu, s druhým z pražských „S“, se Slavií. Zatímco konečné skóre z pátečního utkání, vypadalo až hrozivě (0:5), z duelu se sešívanými vydolovala Mora dva body za výhru po nájezdech. „Na Spartě jsme nehráli vůbec špatně. Utkání rozhodla první třetina, když jsme dostali tři rychlé góly, a to si se soupeřem, jako je Sparta nemůžeme dovolit,“ mrzelo Martina Konečného.

⇒ Útočník Martin Konečný

V úvodu zápasu to ale byli Hanáci, kteří ohrozili sparťanskou svatyni, když do útoku zamířil právě Konečný. Překonat domácího brankáře se mu ale nepodařilo. „Ta šance vyplynula z rychlého protiútoku. Nakonec jsme jeli dva na jednoho. Obránce mi nenechal místo na přihrávku, a tak jsem vystřelil, ale střela mi moc nesedla,“ litoval promarněné šance ke skórování devatenáctiletý hokejista.

Na tři inkasované branky v rozmezí minuty a dvou vteřin už Hanáci reagovat nedokázali. Naopak do závěrečného hvizdu se síť za olomouckými brankáři rozvlnila ještě dvakrát. „Góly padly po individuálních chybách v obranném pásmu, které prostě dělat nemůžeme. Výsledek odpovídá tomu, že nás Sparta jednoduše přehrála. Kdyby ale nebyl tak špatný začátek, zápas mohl vypadat úplně jinak,“ uvědomoval si, kde byla chyba.

Ani vstup do druhého ze zápasů s pražskými celky nebyl ideální. Už ve třetí minutě juniorka ztrácela. Na rozdíl od pátečního utkání se Spartou, ale mladí hokejisté dokázali nepříznivé skóre otočit. „První třetinu jsme začali špatně, každý si na ledě dělal, co chtěl. Po první třetině jsme dostali vynadáno a hra se ve druhé dvacetiminutovce výrazně zlepšila. Hlavně Aleš Jergl zabral a vlastně otočil zápas,“ chválil hráč s číslem 22 na zádech.

Juniorku po pátečním utkání s olomouckým A týmem v sobotu doplnila dvojice Aleš Jergl a Alex Rašner a právě první jmenovaný měl zásluhu na srovnání. Poté se Kohouti zvedli a dalšími dvěma góly otočili vývoj zápasu na svou stranu. Pár minut před koncem se ovšem Hanáci ještě o body museli strachovat, Slavia totiž dokázala dohnat dvoubrankové manko. „Za stavu 3:1 jsme si mysleli, že zápas nemůžeme prohrát, ale málem se nám to vymstilo. Znovu to bylo po individuálních chybách v obranném pásmu,“ tvrdil.

Duel dvou červenobílých týmů tak dospěl do prodloužení, kde měli Olomoučtí velké štěstí. Ještě na začátku nastavení totiž hráli v oslabení a inkasovali branku. Rozhodčí však rozpažil, a tak se Slavia radovala marně. „U neuznaného gólu v prodloužení jsem byl zrovna na ledě. Já osobně jsem ani nepostřehnul, že hráč do puku kopnul, takže jsem si hned v duchu nadával, že je po zápase. Naštěstí rozhodčí celou akci viděl a gól neuznal,“ oddechl si olomoucký odchovanec.

Protože v prodloužení gól nepadl, musela rozhodovat dovednostní disciplína, která není zrovna silnou stránkou Kohoutů. „Nájezdy nejsou naše silná stránka, i když nevím, proč, protože je nejezdíme špatně, jen nám v rozhodující fázi ujede kotouč nebo nejsme schopní zvednout puk tak, aby gólman neměl šanci,“ odůvodňoval špatnou bilanci týmu v samostatných nájezdech mladý forvard.

Tentokrát to ale byla právě Mora, která se po třetí sérii nájezdů a přesné střele Konečného radovala z dvoubodové výhry. Mladý útočník se v předchozích zápasech dlouho bodově trápil, proti Slavii ale zaznamenal svůj první letošní gól. „V přípravě jsem jel tři nájezdy a nedal jsem ani jeden gól. Na tréninku cvičím nájezd do bekhendu, ale gólmani mi to chytají, protože už to znají. Nájezd se mi povedl už i v Pardubicích, takže jsem se rozhodl, že to udělám i na Slavii. Brankář byl opačného gardu, takže je to jednodušší. Nájezd se mi povedl tak, jak jsem si ho představoval, a potom už jsem jen doufal, že Kuba (Urbisch) chytí ten poslední. Mám strašnou radost, že se to povedlo a máme další dva body,“ těšilo „Konyho“.