Junioři a starší dorost překvapili favority, mladší dorost slaví šestou výhru v řadě!

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Ve třetím říjnovém týdnu si mládežnické týmy Olomouce oblékly zápasové dresy jen čtyřikrát. V pátek odjel starší dorost za suverénem soutěže do Třince. Dosud neporažené Oceláře dokázal jako první připravit o body. Mladší dorostenci odehráli v podstatě krajské derby s Přerovem. Ten s mladými Kohouty dlouho držel krok, přesto slavili výhru domácí. Adam Schejbal navíc vychytal první čisté konto. Junioři v sobotu sice nestačili na Kladno, o den později si ale smlsli na favorizované Plzni.

JUNIOŘI:

Sobota 18. října – 19. kolo: Olomouc – Kladno 1:4
Junioři na svém ledě v odvetě hostili kladenské Rytíře. Utkání pro mladé Kohouty sice začalo dobře, když se ve 13. minutě trefil Šimon Beták, v dalších čtyřiceti minutách už ale přibývaly góly jen z hokejek hostujícího týmu.

Šimon Beták (1+0), Aleš Jergl (0+1), Alex Rašner (0+1)

Jan Štefka, 17 let, útočník

První bod v zápase za juniory:

„Byla to pro mě jedna z prvních větších zkušeností v juniorském hokeji a jsem rád, že mi pan Přecechtěl dal možnost hrát za juniorku a hned v první lajně po boku zkušených hráčů jako je Betys (Šimon Beták) a Ostřa (Milan Ostřanský). Já osobně jsem se cítil v zápase dobře a dost mi pomohlo i povzbuzování od starších borců. Samozřejmě jsem měl v zápase několik slabších okamžiků, kdy jsem dvakrát až třikrát ztratil hloupě puk u modré, a to se už v tomhle hokeji trestá. Každopádně jsem rád za svůj první bod a ještě radši, že se nám podařilo zvítězit za tři body.“

Neděle 9. října – dohrávka 18. kola: Olomouc – Plzeň 5:2
Po nepovedeném utkání s Kladnem měli před sebou junioři ještě těžší úkol. Na led plecharény totiž dorazila Plzeň, která sedmkrát v řadě neprohrála. Jejich vítěznou šňůru ale přetrhli právě Olomoučtí. Ti sice dvakrát dotahovali, velmi dobrou druhou třetinou ale rozhodli o tom, že si podruhé tři body utéct nenechají.

David Nesvadba (0+1), Jan Štefka (0+1), Luka Kraigher (0+2), Tomáš Síkora (0+2), Milan Ostřanský (1+0), Dominik Bauer (2+0), Aleš Krátoška (1+0), Šimon Beták (0+1), Jan Kropáč (1+0), Martin Konečný (0+1)

STARŠÍ DOROST:

Pátek 17. října – 13. kolo: Třinec – Olomouc 3:5
I starší dorostence čekal velmi těžký zápas. Zajížděli totiž na led dosud neporaženého Třince. Utkání ve staré Werk aréně se hned v úvodu zvrhlo v gólovou přestřelku, když během minuty a devatenácti vteřin padly hned tři branky. První třetina sice končila nerozhodným stavem 2:2, druhá a třetí dvacetiminutovka ale byla v režii olomouckých starších dorostenců. Svěřenci trenéra Jana Tomajka tak byli prvními, kteří dokázali suveréna dorostenecké extraligy porazit.

Jan Štefka (1+2), Jakub Metelka (0+1), Jakub Galvas (0+1), Matic Jeklič (0+1), Jiří Horák (0+2), Patrik Říčka (2+1), Marek Husták (1+0), Jan Beier (1+0)

MLADŠÍ DOROST:

Sobota 18. října – 11. kolo: Olomouc – Přerov 3:0
Mladší dorostenci sice nastoupili do krajského derby bez tří opor, i přes to ale dokázali odehrát velmi dobré utkání. Přerovští však byli velmi vyrovnaným soupeřem Hanáků, a tak se po první třetině odcházelo do kabin za stavu 1:0. I svěřencům trenéra Kamila Přecechtěla se však povedlo rozhodnout ve třetí třetině. Připsali si tak už šestou výhru v řadě a brankář Adam Schejbal si vychytal první čisté konto.

Jakub Galvas (1+0), David Štefka (1+0), Martin Urban (0+1), Vítězslav Kret (1+0), Petr Wolf (0+1), Anagnostis Spatharis (0+1)