Junioři začnou sezónu doma. Do play-off postoupí jen osm týmů

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Rozlosování zápasů pro příští sezónu znají už i junioři. Nejvyšší soutěž doznala už po konci minulého ročníku dvou podstatných změn, do play-off postoupí místo 16 pouze osm týmů a start hráčů ročníku narození 1996, tzv. výjimek, nebude povolen. Během základní části čeká juniory 46 kol, zatímco s moravskými a slezskými týmy odehrají vždy čtyři utkání, se soupeři z Čech pouze dvě. Kohouti začnou sezónu stejně jako v minulém roce duelem s Jihlavou, tentokrát ale na vlastním ledě.

Na rozdíl od minulého roku odehrají junioři svůj první extraligový zápas sezóny doma. Znovu to ale bude proti Jihlavě, která Kohoutům v uplynulém roce příliš neseděla. Hanáci tehdy prohráli tři ze čtyř zápasů, i když jen těsně, tentokrát chtějí začít líp. Příležitost mají už 2. září. Poté následuje moravskoslezské kolečko, kdy junioři nejprve vyrazí na led Zlína, hned na to vyzvou úřadující mistry z Třince.

První kolečko mezi moravskoslezským kvartetem uzavřou duely se dvěma modrobílými týmy. Před vlastními fanoušky nastoupí proti Vítkovicím a Kometě. Čtveřici zápasů s moravskoslezskými soupeři si Kohouti ještě jednou zopakují, 7. a 8. října ale poprvé přivítají týmy z Čech, a to ambiciózní Piráty a Litvínov, který se, stejně jako Olomoučtí, minulou sezónou spíš protrápil.

Na začátku října ale budou mít svěřenci trenérů Petra Fialy a Richarda Brančíka pořádně nabitý program. Po jednodenní pauze je totiž hned po duelu s Litvínovem čeká první trip. Jejich cílem bude nejprve hlavní město a favorizovaná Sparta, která se v minulé sezóně stala vítězem základní části se 102 body, na závěrečném turnaji ale skončila jen těsně za vítězným Třincem a zbyly na ni stříbrné medaile. Pak se autobus s olomouckými hokejisty přesune do Českých Budějovic.

Hanáky pak čekají další čtyři zápasy s týmy z Čech, poté se ale znovu vrátí kolečko soupeřů z dojezdové vzdálenosti, tedy moravskoslezská čtveřice, ale také Jihlava. Jen den před Štědrým dnem přivítají Kohouti na vlastním ledě Slavii. Zápasem se sešívaným týmem tak uzavřou rok 2016.

V novém roce odehrají junioři ještě šestnáct utkání, poslední pak 2. března v Litvínově. Celkem čeká hokejisty do 20 let 46 zápasů základní části. Na rozdíl od minulé sezóny pak ale do play-off postoupí místo 16 jen osm týmů, které se utkají o titul mistra DHL extraligy juniorů. Play-off odstartuje už 5. března a skončí nejpozději o měsíc později, tedy 5. dubna.

Celý rozpis zápasů najdete zde.

FOTO: Martin Voltr