Kdo s koho! Vrátí Kohouti Zlínu porážku z prvního vzájemného zápasu?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Poslední den prázdnin, poslední přátelské utkání. V tom přivítají Kohouti na svém ledě nedaleký Zlín. Kohouti s Ševci v rámci přípravných zápasů letos už jednou síly změřili, tehdy se ale z výhry radoval Zlín. Kohouti by rádi navázali na předchozí tři vítězství a k tomu budou potřebovat vaši podporu. Utkání s Ševci začíná ve čtvrtek v 17 hodin.

Po první třetině odcházeli Olomoučtí i Trenčín do kabin za vyrovnaného stavu. Domácí se jako první ujali vedení, Kohouti však zvládli ještě během první dvacetiminutovky vyrovnat. Pak už se mezi střelce zapisovali jen olomoučtí hráči. Na konci šedesáti minut tak svítilo na světelných tabulích skóre 1:5 ve prospěch Hanáků. „Zlomilo se to ve druhé třetině. V té první oni napadali a trošku nás možná zaskočili. Od druhé třetiny jsme se jim ale vyrovnali a myslím, že jsme je začali přehrávat,“ vracel se k utkání Tomáš Houdek.

Přesnou mušku prokázal i zkušený obránce, který srovnal krok s Trenčínem během početní výhody. „Vyhráli jsme v přesilovce buly, Ondruš (Jiří Ondrušek) mi od modré nahrál, já vystřelil a byl z toho gól,“ popisoval.

Kohouti se setkali s Trenčínem během přípravy dvakrát. Zatímco poprvé museli před vlastními fanoušky dotahovat, podruhé řídili utkání právě oni. Slovenský výběr ale rozhodně nebyl jednoduchým soupeřem. „Hráli agresivně, hodně napadali a obráncům nedali moc času na rozehrávku. Myslím, že v tom byli nejnepříjemnější. První zápas byl teprve začátek přípravy. Od té doby jsme se zlepšili, a to i rozehrávku a komunikaci mezi útočníky a beky. Hodně jsme na tom pracovali a myslím, že se to projevilo,“ řekl olomoucký obránce.

⇒ Obránce Tomáš Houdek

Tomáš Houdek nasbíral v utkání kromě gólu i tři asistence a se zápasem tak může být spokojený. „Dal jsem gól, takže dobré,“ smál se. „Tři asistence? To se mi nějak nezdá. Vždycky to ale potěší. Zatím to však není vůbec důležité, to bude až další pátek,“ uvědomoval si bek nosící dres s číslem devět.

Už v poslední srpnový den čeká Kohouty také poslední přípravné utkání. Na vlastním ledě přivítají nedaleký Zlín. Další z houževnatých soupeřů. Hanáci už na Ševce v přípravě jednou narazili, tehdy se ale museli smířit s těsnou prohrou 1:2. „Určitě bude rozhodovat koncovka, důraz před bránou a přesilovky,“ vyjmenovával. Zlínu se v minulé sezóně osvědčily služby lotyšského útočníka Robertse Bukartse, letos Ševce doplnil mladší bratr produktivního forvarda, dvaadvacetiletý Rihards Bukarts, od kterého si Zlín dost slibuje. „Nikdy jsem ho neviděl, ale pokud je tak šikovný jako brácha, určitě bude pro Zlín podporou,“ uvažovala stálice olomoucké obrany.

Zlín nepatří k oblíbeným soupeřům a i Hanáci si uvědomují, že je znovu čeká velmi těžký oříšek. „Hrají hodně organizovaně a těžko se překonává střední pásmo, s tím se ale musíme vyrovnat,“ řekl rozhodně.

Téměř týden před startem extraligy tak Olomouc uzavře období přípravných utkání. Během přípravy se Hanáci radovali z pěti výher a tří těsných proher. „Začátek nebyl nic moc, poslední zápasy ale mají vzrůstající tendenci. Hrajeme líp a líp a já doufám, že to tak půjde dál. Musíme ale ještě zapracovat na přesilovkách, střelbě a na koncovce,“ dodal šestatřicetiletý hokejista.

Z KABINY SOUPEŘE:

Ševci znovu hledají cestu k výhrám

Ševcům se v přípravě poměrně daří. Zlín odehrál už devět utkání, v nichž se pětkrát radoval z výhry a dvakrát svým soupeřům podlehl až po samostatných nájezdech nebo v prodloužení. Na rozdíl od Kohoutů, Zlínským se líp povedl začátek přípravy a v posledních zápasech hledají ideální formu. Ze čtyř posledních utkání odešli jako vítězové pouze jednou, když po samostatných nájezdech přetlačili Jihlavu 3:2.

S Olomoucí se Ševci v rámci přípravy už jednou setkali, a to hned ve druhém kole, když se oba týmy představily na ledě Hanáků. Vyrovnané utkání tehdy skončilo lépe pro Zlín, který se radoval z výhry 2:1.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky